Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Dolgusu

Alın Dolgusu Nedir? 

Alın Dolgusu, alın kısmında görülen kırışıklıkların giderilmesi işlemidir. Alın bölgesinde oluşan çizgilerin vücuda uyumlu olan hyalüronik asitle doldurulur. Uygulama ile yüzde daha çekici, daha estetik bir görünüm kazanılması amaçlanır.

Bu uygulama sadece alın bölgesinde kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmamakla birlikte aynı zamanda estetik bir görünüm kazanılmasına yardımcı olan bir işlemdir. Alın dolgusu fiyatları kişilere göre değişkenlik göstereceği için kişiye uygun tedavi yöntemi belirlenmesi önemlidir.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Uygulama için öncelikle hastanın uygunluğu belirlenir ve işlemler uygunluğa göre olan yöntemlerle yapılır. Alın dolgusu uygulamaları iki yöntemle bakılır.

Bunlardan bir tanesi hyaluronik asit enjekte edilmesiyle yapılırken diğeri ise yağ enjeksiyonu şeklinde yapılan uygulama yöntemleridir. Hyaluronik asit ince iğneler yardımıyla alın bölgesine yapılan doldurma işlemi olup muayenehane ortamında rahatlıkla enjekte edilmesi sağlanır.

Yağ enjeksiyonu yönteminde ise hastane ortamında liposuction yardımıyla yağ dokularının alınması işlemidir. Kişiden alınan yağlar çoğaltılması için sağlık bakanlığından onaylı merkezlere götürülerek çoğaltılıp hastaya enjektesi sağlanması şeklinde bir süreçle işlemler tamamlanır.

Alın Dolgusu Öncesi 

Yapılacak olan işlemlerde genel olarak steril koşullarda ve lokal anestezi altında yapılması gerekli estetik bir işlemdir. Mutlaka bir plastik cerrah ya da dermatolog tarafından yapılmalıdır. İşlemlerden önce kişi iyi araştırma yapmalı ve en uygun olan merkezi tercih etmelidir. Uygulama öncesi uzman hekim kontrol ederek hangi yöntemin uygulanması gerektiğinin bilgisini vermelidir.

Alın bölgesi için uygun olan yöntem belirlendikten sonra kişiler işlemlere hazırlanmak için lokal anestezi etkisi yaratan kremler sürülerek uygulamaya hazır hale getirilir. Alerji ya da devamlı bir ilaç kullanımı mevcutsa uzman hekim mutlaka bilgilendirilmelidir.

Alın Dolgusu Sonrası 

Alın bölgesine yapılan dolgu işlemlerinden sonra herhangi bir yan etki görülmemekle birlikte bir bakım gerektirmeyen sürece sahiptir. Uzman hekim önerilerine uyarak yan etkisi olmadan gerçekleştirilen dolgu uygulamasının iyileşme süreci yoktur.

Alın dolgusu fiyatları yapılan işlemlere göre farklı maliyetlerle hastaya yansıtılırken işlemlerden önce öğrenmek mağduriyet bakımından önem taşır. Lokal anestezi altında 10-15 dakika süren uygulama sonrası kişi hemen evine taburcu edilerek günlük yaşamına geri dönebilir.

Hyaluronik asit enjektesi yapılarak dolgu işlemi olduysa iyileşme süreci olmadan hasta eve dönerken yağ dokusu enjeksiyonu yöntemiyle dolgu işlemi yapıldıysa kişinin morluk ve ödemleri 1-2 hafta süreyle iyileşme göstermektedir.

Dolgu uygulamalarından sonra dikkat edilecek noktaları uzman hekim tarafından öğrenmek komplikasyon oluşmadan süreci tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır? 

Uygulama yapılması esnasında kişi oldukça konforlu bir süreç geçirirken bir ağrı ya da acı hissetmez. Alın bölgesinde meydana gelen deformasyonların giderilmesi amacıyla yapılan uygulama esnasında botoks, dolgu ve yüzün diğer bölgelerinde de ihtiyaç olan tedaviler planlanabilir.

Bu nedenle hekimin dolgu uygulamalarında tecrübeli olması oldukça önemlidir. İşlemlerin yapılması aşamasında hangi yöntemin uygulanması gerektiği konusunda hasta bilgilendirilmelidir asit enjekte işlemi oldukça basit iken diğer dolgu yöntemlerinden olan yağ enjeksiyonu işlemi biraz zaman isteyen bir uygulamadır.

Yağ enjeksiyonu için hastadan alınan yağ dokularının çoğaltılması için özel laboratuvarlara göndermek ve sonrasında çoğalan yağ dokularının enjeksiyonu ile uygulama yapmak gereklidir.

Laboratuvara gönderme süreci de alın dolgusu fiyatları için etkili olan faktörler arasındadır. Net bilgi almak için hangi işlemlerin yapıldığını öğrenmek uygulama öncesinde önem taşır.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamasının etki süresi uygun olarak seçilen yönteme göre değişiklik gösterecektir. Eğer dolgu uygulaması hyaluronik asit enjektesi gibi basit bir yöntemle yapılacak ise 6 ay ile bir yıl arası bir etki süresi vardır. Eğer işlemler yağ dokusunun enjeksiyonuyla yapılacaksa birkaç yıl yapılan dolgunun etkisi devam edecektir.

Kısa süreli işlemler olup tekrarlanmasında bir sakınca yoktur. Yapılan dolguların etkisi yapılır yapılmaz görülmeye başlarken birkaç hafta sonra tam dolgu oturmaları gerçekleşeceğinden daha iyi bir şekilde etkilerin görülmesi mümkündür.

Alın Dolgusu Kalıcı Mı? 

Her estetik işlemde olduğu gibi alın bölgesine yapılan dolgu uygulamaları da kalıcı değildir. Kalıcılık etkisi kullanıma ve kişinin cilt yapısına göre değişiklik gösterse de en uzun 3 yıla kadar kalıcılık sağlanmaktadır.

Bu süre sonunda alın bölgesine yapılan dolgular geçerek eski görünüme kavuşan cilt dokusu tekrarlanmak suretiyle uygulama yenilemesi yapılabilir. Uygulama tekrarı için uzman hekimden bilgi alınması gereklidir. Kalıcılık etkilerini arttırmak için alın dolgusu fiyatlarıhakkında bilgi alarak uygulama tekrarı istenmelidir.

Alın Dolgusu Yaptıranlar 

Dolgu uygulamasını yaptıran kişiler memnun bir estetik işlem yaptırarak beklentileri karşılanmış bir şekilde merkezlerden ayrılırlar. Dolgu uygulamasıyla alın bölgesinde yer alan kırışıklık ve ince çizgilerin yok edilmesi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırdığı için daha genç ve güzel bir cilde sahip olurlar.

Mimikler ve kullanıma bağlı olarak dolgu uygulaması tekrarlanması gerektiğinde kalıcılık etkisini arttırmak için yaygın bir tekrarlanma durumu söz konusudur. Özellikle bayanlar arasında estetik uygulamalardan en çok dolgu uygulaması kullanılır.

Alın Dolgusu Fiyatları 2023

Kullanılacak olan malzeme ve dolgu yöntemi alın dolgusu fiyatları hakkında değişkenlik yaratan etkenlerdir. Dolgu uygulamalarında hekimin uzmanlığı ve kişinin uygulama yapılacak olan bölgesinin genişliği de alın dolgusu fiyatları için etkili olacağından dolayı mutlaka uzman hekimle görüşme yapılarak muayene olunması ve uygun olan yöntemin belirlenmesi gereklidir.

Alın dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.