Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe ameliyatı yaşın ilerlemesi ile beraber yağlanma ve sarkmaların meydana gelmesi ile istenebilir. Estetik görünümüne önem veren birçok bayan sıkı ve toparlanmış bir vücuda sahip olmak ister. Bu durum bayanları hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak son derece mutlu eder. 

Üst bacak olarak adlandırılan uyluk bölgesi hızlı kilo alıp vermelerde ve hamilelik döneminden sonra görülen deri sarkmaları ve gevşemeleri sonucu kötü bir görüntüye sahip olabilir.

Kötü görüntü kişileri de rahatsız edeceğinden dolayı günümüz teknolojisi ile gerçekleşen bacak estetiği sonucu daha sıkı bir görüntüye sahip olur.

Bacak kısmında oluşan fazla deri ve sarkmalar eğer ileri derecede değilse lazer lipoliz işlemleri ile de bacak gerginleştirme mümkündür. Bacak germe ameliyatı fiyatları hastanın fiziksel görüntüsü doğrultusunda belirlenir.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon öncesinde germe işleminin yapılacağı yerler kesinlikle belirlenmelidir. Ameliyat işlemi genellikle bacağın iç tarafından atılan kesi işlemi ile gerçekleşir.

İşlemi gerçekleştirecek olan hekim kimi zaman bu kesi işlemini dışkısından ya da bikini içerisinde kalacak olan yerlerde de kesirler açabilir. İşlem öncelikle bacak germe ameliyatı fazla derinin alınması ile yapılır.

Dokulara zarar vermeden gerçekleştirilmesiyle dikişler fark edilemeyecek şekilde atılır. Bu nedenle hastaların herhangi bir endişe yaşaması yersizdir. Ameliyat fiyatları hastanın isteği doğrultusunda gerçekleşen operasyonlara bağlıdır.

Bacak Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Estetik ve düzgün bir görünüme kavuşmak için bacakların sıkı ve formda olması gerekir. Yaşı ilerlemiş bayanlar, doğum yapmış, hızlı kilo alıp vermeler sonucu sarkmalar yaşamış bayanlar tarafından tercih edilir. Ayrıca bacak germe ameliyatı yaptırmak için hastaların sağlık koşullarının da buna elverişli olması gerekir.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesi hasta ve uzman doktor arasında birtakım görüşmeler ve fiziki muayeneler yapılır. Bunun dışında kan testleri ve yağ oranları tespit edilir. İşlemin nasıl gerçekleşeceği, kesilerin hangi bölgeden atılacağı ve hangi tür işlemlerin ameliyat kapsamı içerisinde olacağı ameliyat öncesi görüşülen konular içerisinde yer alır.

Hastalar ameliyat öncesinde kullandıkları ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirmeli ve kan sulandırıcı ilaçları ise 3 hafta öncesinden bırakmaları gerekir. İşlem uygulanmadan önce hastalar bacak germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgilendirilmelidir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyatın ardından hastalar sağlıklı bir iyileşme süreci için uygun bir şekilde dinlenmelerine dikkat etmeleri gerekir. Doktor tarafından verilen talimatlara kesinlikle uyulmalıdır. Ani hareketlerden kaçınmak bacağı belli bir süre kalp hizasının üzerinde tutmak gerekir.

Bacak Germe Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Edilmeli?

Bacak germe ameliyatı geçiren hastalar öncelikle ameliyattan 2 gün sonra duş almalıdır. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken varis çorapları belli bir süre takılmalıdır. Bu durum bacağın herhangi bir darbe görmesini engellediği gibi iyileşme sürecini hızlandırır. Ameliyattan belli bir süre yürümemek ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekir

Bacak Germe Ameliyatında Başarı Oranı Nedir?

Son dönemlerde en çok tercih edilen bacak germe ameliyatı kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Bu operasyonda başarı oranı son derece yüksektir. Operasyonun başarılı olmasında tercih edilen hekimin ve hastalığın iyileşme süreci de önemli etkenlerdir.

Ameliyat Sonrası Bacakta Tekrar Sarkma Olur Mu?

Ameliyat sırasında yağ hücrelerinin bir kısmı alınırken bir kısmı da kalır. Bu nedenle vücutta ya üreten hücrelerin çalışması devam eder. Eğer kişiler buna dikkat ederse ciddi yağlanma ve sarkmalar görülmez. Fakat yaşın ilerlemesi ile beraber esneme görülebilir.

Bacak Germe Ameliyatı Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Hem devlet hastanelerinde hem de özel kliniklerde yaptırılabilir. Bu tamamen hastaların tercihine kalmış bir durumdur. Devlet Hastanesi’nde sıra beklemek istemeyen hastalar daha çok özel kuvvetlere yönelmeyi tercih ederler.

Bacak Germe Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

Birçok ameliyat SGK tarafından karşılanırken estetik türü ameliyatlar SGK kapsamında bulunmaz. Bacak germe ameliyatı fiyatları hastalara bildirilmeli ve ücreti hasta tarafından ödenir.

İç Bacak Germe Ameliyatı Riskli Mi?

Her ameliyatta bir takım riskler bulunur. Fakat en risksiz işlemlerden biridir ve başarı oranı yüksektir.

Bacak Germe Sonrası Operasyon Gerekir Mi?

Bacak germe ameliyatı yaptıran hastaların kilo alımına dikkat ettiği takdirde sonrasında herhangi bir operasyona ihtiyaç duymaz.

İç Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Bacak germe ameliyatı geçiren kişilere çok yakından bakılsa bile ameliyat izi görülmez. Bu nedenle hastaların kesinlikle bu konuda endişe duymaması gerekir. Kendiliğinden eriyen dikişler tercih edildiği için işlem sonrasında dikiş alma gibi bir sorunda görülmez.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Hastanın fiziksel durumuna bağlı olarak ameliyat sırasında fazla derinin alınması ile beraber gerekli görülen liposuction işlemleri de bacak germe ameliyatı fiyatları içerisinde yer alır. İşlem sayısının artmasına paralel olarak yükselir.

Hastanenin hizmetleri, doktorun deneyimi fiyatlar üzerinde belirleyici olabiliyor. Bacak germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.