Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Botoks

Botoks Nedir?

Botoks, gergin ve pürüzsüz yüz hatlarına sahip olmak isteyen birçok estetik işlemler içerisinde bulunur. Yüzün bazı bölgelerinde görülen kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmenin en güvenilir ve başarılı yöntemdir.

Bıçak altına yatmaktan korkan ve bu konuda tedirginlik duyan kişiler herhangi bir kesme işlemi yaşamadan botoks sayesinde gergin ve sıkı yüz hatlarına kavuşur. Botoks fiyatları güncel işlemler ve fiyatlar doğrultusunda kişilere bildirilir.

Botoks Kullanım Alanları

Yüzde bulunan kırışıklıkların giderilmesinde tercih edilen botoks sayesinde gergin ve belirgin yüz hatlarına kavuşmak mümkündür. Bunun dışında koltuk altı bölgesine de uygulanıyor. Bu bölgede tercih edilmesinin nedeni ise ter bezlerini devre dışı bırakarak aşırı terlemeye son verir.

Botoks Kimlere Uygulanmaz?

Kişilerin sağlık durumlarının uygun olması gerekir. Bu nedenle sinir ve kas hastalığı bulunan bireyler, hamileler ve emziren anneler botoks yapamazlar.

Botoks Uygulama Aşamaları

Yaşın ilerlemesi ile beraber yüzde belirgin çizgiler görülmeye başlar. Özellikle alın ve kaş arasında, göz kenarında ve dudak bölgesinde gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir.

Öncelikle uygulanacak alanda hazırlanan akıtma yardımı ile kasların içerisine hazırlanan madde enjekte edilir. İnce uçlu tercih edilen akıtma yardımıyla bu işlem botoks için tercih edilen alandaki tüm kaslar üzerinde gerçekleşir. Ağrısız ve acısız bir işlem olan botoks etkisini 3-4 gün içerisinde gösterir. Kişilerin isteyeceği bölge sayısı doğrultusunda belirlenir.

Botoks İşlemi Sonrası

Öncelikle anestezi kremi kullanılır. Hazırlanan madde enjeksiyon yardımı ile yüzdeki bölgelere uygulanır. Botoks yapılan bölgenin belli bir süre su ile temas etmemesi ve kişilerin dinlenmesi gerekir.

Botoks Uygulamasının Faydaları

Botoks uygulamasının en önemli faydası kişileri psikolojik olarak rahatlatması ve estetik bir görüntüye kavuşturmasıdır. Bunun dışında botoks ile yüzdeki rahatsız edecek kırışıklık ince çizgiler giderilir.

Botoks Etkisi Ne Zaman Başlar?

Botoks sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler giderilir. Özel olarak hazırlanan karışım dize enjekte edildikten sonra etkisini göstermeye başlar. Kırışıklık ve ince çizgilerin bulunduğu alana enjekte edilen botulinum toksini 3-4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. Bazen bu süreç 5-6 günü de bulabilir.

Botoks Tedavisinin Yan Etkileri Var Mı?

Botoks tedavisi sırasında kullanılan botulinum toksini oldukça zehirli bir maddedir. Doğru yöntemlerle kullanıldığı takdirde herhangi bir olumsuz yan etkisi yoktur. Fakat yanlış kullanımlar sırasında kişilerde solunum yetmezliğine ve ölüme neden olabilecek kadar tehlikelidir.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Güvenilir bir işlem olması ile yüzdeki kırışıklıkları giderme de kullanılır. İlk kez bu tedaviyi alanlar bu etkiyi beş altı ay boyunca yaşarlar. Kişiler ise gergin yüz formunu 1 yıla kadar kullanabilirler. Botoks fiyatları sık sık tekrarlayan işlemlerde farklılık gösterebilir.

Düzenli Botoks Uygulamalarının Bir Yararı Var Mıdır?

Sıkı bir yüz formuna sahip olmak için düzenli olarak tercih edilmesi ve en önemli yararı uygulama sürecinin etkisini daha uzun süre göstermesidir. Zaman içerisinde kaslardan görülen zayıflama oranı arttığı için botoks etkisi de aynı şekilde artar.

Botoks Yaptırmayı Bırakırsam Kırışıklıklarım Çok Daha Kötü Olur Mu?

Ameliyatsız bir işlem olan botoks bırakıldığı takdirde herhangi bir olumsuzluk görülmez. Kaslarda gözle görülür bir zayıflama olacağı için eskiye nazaran kişilerin kırışıklıkları da azalmış olacaktır.

Botoks Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kesinlikle alanında deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Uygulamayı gerçekleştirilecek doktorun bu konuda deneyimli olması ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini bilmesi başarı oranını arttırır.

Bunun dışında botoks sırasında görülebilecek yan etkiler ortadan kalkar. Yaptırmaya karar veren kişilerin öncelikle botoks fiyatları hakkında bilgi sahibi olması daha iyi olacaktır.

Botoks Uygulamasının Ne Gibi Yan Etkileri Olabilir?

Botoks uygulaması için kullanılan maddenin seyreltilerek enjeksiyon içerisine alınması gerekir. Doğru ve dikkatli yöntemlerle istenilen başarılı sonuca ulaşılır.

Botoks yaptırırken olası yan etkiler şu şekildedir: Ağrı, şişlik, kızarıklık, baş ağrısı, mide bulantısı, yakın kaslar olarak adlandırılan yüz kaslarında geçici felçlik, görme duyusunda zayıflık, vücut genelinde halsizlik ve konuşma problemleri gibi yan etkiler görülebilir. Bunlar geçici özelliklere sahiptir.

Botoks Yılan Zehir Midir?

Özel olarak hazırlanan botoks yılanın herhangi bir zararı yoktur. Enjeksiyon içerisine yerleştirilen bu madde seyreltilerek kullanılır. Bunun dışında protein esaslı olduğu için bu ilaç cilde iyi gelir.

Botoks Sağlık Bakanlığından Onaylı Bir İlaç Mıdır?

Evet. Kırışıklık tedavisi için kullanılan botoks sağlık bakanlığı tarafından onay almış bir ilaç olduğu için güvenilir bir şekilde kullanılabilir.

Botoks Uygulanınca Yüz Şişer Mi?

Kişilerin cilt tiplerine bağlı olarak olası yan etkiler içerisinde yer alan şişlik ve ödem görülebilir. Fakat bir şişlikler belli bir süre sonra tamamen yok olur.

Botoks Fiyatları 2023

Botoks işlemi kişiler tarafından özel olarak tercih edildiği için SGK tarafından karşılanmaz. Estetik operasyonlar gibi botoks fiyatları da yüzdeki bölgelerin genişliğine bağlı olarak değişir. Ayrıca fiyatlar üzerinde kliniğin özellikleri ve uzman kişinin deneyimi de etkilidir. Botoks fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.