Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı yapısal olarak daha sıkı bir görüntüye sahip boyuna kavuşturmayı hedefler. Yüz ve boyun bir bütün olarak algılandığı için yüz için yapılan bakımların ve estetiklerin aynı şekilde boyun için de uygulanması gerekir. Çünkü yüz ve boyun birbirinin tamamlayıcısı, ayrılmaz parçasıdır.

Yaşın ilerlemesi ile beraber kişilerde görülen yüz kırışıklıkları aynı şekilde boyun bölgesinde de görünür seviyelerde yaşanır. Yüz ve boyun problemleri genç yaşlarda da görülebilir. Bunun sebebi kalıtsal faktörler ve hızlı kilo alıp vermelere bağlı olarak görülen sarkmalardır.

Boyun bölgesinde görülen gevşeklik, yerçekimine bağlı olarak kas yapısında görülen düşmeler, özellikle bayanlarda görülen gıdı, fazla yağ dokusu gibi sebeplerden dolayı boyun germe ameliyatı tercih edilir.

Gelişen teknoloji ve kullanılan yeni nesil cihazlar bu konuda insanların en büyük yardımcısıdır. Hastanın fiziksel görüntüsüne ve problemlerine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı sorunun ve yaşanılan sıkıntıların büyüklüğü sonucu karar verilen bir operasyondur. Ameliyatın tercih edilmesi yaşanılan problemin büyüklüğüne bağlıdır. Bu nedenle yüz germe operasyonları ile beraber boyun germe yapılabilir. Ameliyat sırasında hastanın işlem sayısına bağlı olarak lokal ya da genel anestezi verilir.

Ardından boyun bölgesine ulaşmak için bazı yerlerden kesiler atılır. Atılan kesirlerle beraber sarkmış olan fazla deri alınır ve yüz hatlarına uygun bir boyun yapısı verilmeye çalışılır. Operasyon sırasında fazla olan yağ dokusu da alınarak hastanın kas yapısı gerginleştirilir. Böylece hasta istediği forma sahip olur. Boyun germe ameliyatı fiyatları her yıl güncellenir.

Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Estetik yüz hatları ile beraber bir bütün olarak algılanan boyun bölgesinde yapılması planlanan bayanlar ve erkekler başvurabilirler. Boyun bölgesinde kırışıklık, kas gevşekliği ve sarkma yaşayanlar, hindi boynu olarak adlandırılan boyun tipine sahip olmak isteyenler, sarkmış tükürük bezi bulunanlar ve gıdısı olan kişiler tarafından tercih eder.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat öncesinde hastalar tercih ettikleri uzman doktor ile işlem hakkında bilgi alarak yaşadığı endişeyi ortadan kaldırırlar. Öncelikle doktor tarafından boyun bölgesinde uygulanacak işlemler belirtileri ve bu işlemleri hastanın uygun hale getirilmesi için bağlı testlere tabi tutulması gerekir. Hastanın sağlık koşullarının uygun olması gerekir. Kullandığı ilaçları var olan hastalıklarını uzman hekime bildirmelidir.

Herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanılması halinde bu ilacın ameliyat öncesinde kesinlikle bırakılması gerekir. Aksi takdirde kan kayıpları yaşanabilir. Dokuların hızlı iyileşmesini engelleyen sigara gibi kötü alışkanlıklardan ameliyat öncesi uzak durmak gerekir. Hasta boyun germe ameliyatı fiyatları konusunda da bilgilendirildikten sonra ameliyat için gün belirlenir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

Her ameliyatın kendi içerisinde zorlukları bulunur. Ameliyat öncesi gibi sonrası da en iyi şekilde planlanmalıdır. Böylece iyileşme süreci daha başarılı olur. Ameliyat sonrası işlemin gerçekleştiği bölgelere bandaj uygulanır.

Bandaj bir hafta kadar hastanın üzerinde kalır. Operasyon sonrası hastanın boyun bölgesinde şişme morarma hafif ağrı hissi olabilir. Fakat bunlar dinlendikçe geçecektir. Görülen morarmalar ise hastanın cilt tipine bağlı olarak iyileşme gösterir. Kişiler yaklaşık 6 ay gibi bir süreçte tamamen istedikleri formu elde ederler.

Boyun Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Geçirilecek her ameliyatın ya da operasyonların birtakım riskleri bulunur. Fakat germe işlemi gibi estetik operasyonlarda herhangi bir risk yoktur. Özellikle boyun germe ameliyatı sırasında tercih edilen doktorun deneyimi riski ortadan kaldırdığı gibi başarı oranını da yükseltir.

Buradan hastalar özellikle ameliyat sonrasında verimli bir şekilde dinlenmeleri ve işlemin gerçekleştiği bölgenin su ile temasından kaçınmaları gerekir. Tüm bunlar göz önünde tutulduğu takdirde risk oranları tamamen azalır ve hastalar hızlı bir şekilde iyileşir.

Boyun Germe Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Boyun germe ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Germe işlemi sırasında kullanılan teknikler doktorun deneyimine ve hastanın genel durumuna bağlı olarak değişir.

Boyun germe işlemi sırasında hastanın gıdı bölgesinde fazla sarkma varsa öncelik ve burada Liposuction yöntemi uygulanır. Sarkma çene ve kas kısmında da bulunuyorsa buradaki dokuları güçlendirmek ve yağları almak gerekir. Bunun için atılan kesiler ile yağlar alınır.

Ayrıca işlem sırasında çene bölgesinde kullanılan protezler ile yüz estetik bir yapıya sahip olur. Sarkmış deriler kötü bir görüntü oluşturuyorsa deri fazlalıkları çıkarılır. Bu işlem için de kulak arkasındaki saçlı deriye kadar olan tüm boyun bölgesinde germe işlemi gerçekleştirilir.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Boyun germe ameliyatı fiyatları hastanın genel görüntüsü ne bağlıdır. Estetik işlem sayısı da boyun germe ameliyatı fiyatları 2023 yılı üzerinde etkilidir. Boyun germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.