Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu, ameliyat olmadan gerçekleştirilen ve kişilerde burnun şeklini düzenlemek amacıyla uygulanan estetik işleme denir. Cerrahi bir müdahale olmadan gerçekleştirilen işlemlerde cilt altında dolgu malzemesi enjekte edilmesiyle burun şekli düzeltilir.

Burun dolgusu uygulamalarında burunda var olan boşluklar, girintiler ve asimetrik bozukluklar giderilmektedir. Dolgu malzemesi kullanılarak yapılan bu uygulama sayesinde kişiler istedikleri burun yapısına pratik bir yöntemle kavuşmuş olurlar.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Dolgu uygulamalarının yapılması hastanın beklentileri dikkate alınarak uzman hekimin yapacağı uygulamanın süreci başlar. Hastanın burun dolgusu yapılacak olan bölgesine lokal bir krem sürülerek uyuşması beklenir. Burun bölgesine hyaluronik asit dikkatli bir şekilde ve uygun dozda ince uçlu iğneler yardımıyla enjekte edilir.

Enjeksiyon sonrasında hastanın burun şekli belirlenerek düzgün ve istediği buruna kavuşması sağlanır. Enjeksiyon işlemi genel olarak 15-20 dakika gibi bir sürede tamamlanarak klinik ortamda ve uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi uygundur.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir? 

Burun bölgesine yapılan estetik uygulamaların birçok avantajı bulunmaktadır. Burun dolgusu şekil bozuklukların giderilmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Dolgu işlemleri genel olarak ameliyat korkusu olan kişilerin tercih ettiği pratik bir yoldur.

Enjeksiyon şeklinde olduğu için uygulama yapılması oldukça basittir. Kısa süreli bir işlem olmasından dolayı hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Burun dolgusu fiyatları 2023 yılı açısından bakıldığında ise cerrahi yöntemlere göre oldukça ekonomiktir.

Kullanılan malzemeler ve uygulanan yöntemler fiyatlar üzerinde etkili olmakla birlikte ekonomik olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer alır.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer? 

Kalıcı olmadığı hakkında uzman hekim uygulama başlamadan önce kişileri bilgilendirmelidir. Uygulamanın etkileri birkaç ay içinde yok olurken burun eski haline geri dönmektedir. Geri dönüşümlü uygulama olmasından dolayı hastanın sonuçtan memnun olmaması halinde çözümü mevcuttur.

Burun dolgusu fiyatları 2023 ekonomik olması kalıcılığı üzerinde etkili değildir ve etkileri kısa sürse de ekonomik olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir? 

Dolgu uygulamalarına bakıldığında avantajları olduğu kadar dezavantajları da olan estetik işlemlerdir. Burun dolgusu işlemlerinin iki tane dezavantajı vardır. Birincisi kalıcı olmamasıdır. Malzeme ve enjeksiyon yöntemine bağlı olarak 1-2yıla kadar etkileri sürse de kalıcı olmayan bir uygulamadır.

İkincisi ise yöntemin sonuçlarının sınırlı olması sadece şekil bozukluklarına etki eden bir uygulama olmasıdır. Şekil bozuklukları dışında meydana gelen diğer problemler için mutlaka cerrahi işlemler gerekli olabilir konusuyla ilgili kişiler uzman hekim tarafından bilgilendirilmelidir.

Revizyon Burun Estetiği İçin de Kullanılabilir?

Ufak tefek burun yapısında şekil bozukluğu yaşayan kişiler için revizyon burun estetiği işlemleri adı altında yapılabilir. Revizyon burun estetiği uygulamasına ihtiyaç duyan kişiler için yapılan dolgu işlemi iyi bir seçenek olabilir. Kusurları gizlemek ya da hacim eklemek için uygulama yapılmasında sakınca yoktur aksine faydası olur.

Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır? 

Uygulamalar şekil bozukluklarına fayda sağlamak için yapıldığından cerrahi bir işlem gerektirmez. Yapılan dolgu uygulamasından sonra morluk, şişlik gibi komplikasyonlar meydana gelmez. Bu nedenlerden dolayı hasta taburcu edilerek hastanede kalmasına gerek kalmadan günlük hayatına hemen dönebilir.

İyileşme süreci olmamasından ve hastane yatışı olmamasından dolayı burun dolgusu fiyatları 2021 içinde ekonomik uygulama olmasına neden olmaktadır.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var mıdır? 

Dolgu uygulamalarında genel olarak kullanılan malzeme ve doğru yöntemin tercih edilmesi önemlidir. Burun dolgusu fiyatları olarak da değişiklik gösteren bu etkenler komplikasyona neden olunmasını önlemek için kaliteli olmak zorundadır. Her estetik işlemde olduğu gibi enfeksiyon, kanama gibi yan etkiler olabilir ama oldukça az görülme olasılığı vardır.

Burun Dolgusu İşlemini Kim Yapmalıdır? 

Dolgu uygulamaları cerrahi bir işlem olmadığı sürece mutlaka işinde deneyimli ve dolgu uygulaması konusunda tecrübeli olan estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde komplikasyonlar ve istenmeyen sağlık sorunları meydana gelebilir. Uygulamayı yapacak olan estetik cerrahın uzmanlığı burun dolgusu fiyatları üzerinde etkili olan faktörler arasındadır.

Burun Dolguları ile Hangi Sonuçlar Elde Edilemez? 

Burun yapısında herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen şekil sorunlarının giderilmesinde dolgu uygulaması uygulanabilir. Şekil sorunları dışında büyüklüğü giderilmesi ya da farklı sorunlar için cerrahi işlemler gerekip dolgu uygulaması yetersiz olabilir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz? 

18 yaşını tamamlamış ve fiziksel gelişiminde sorun olmayan herkese cinsiyet ayrımı yapılmadan uygulanması bazı istisnalar hariç oldukça güvenli olan estetik işlemlerdir.

Dolgu uygulamalarında yapılması uygun görülmeyen istisnalar hamilelik, emzirme, alerjik reaksiyonları olan kişilerdir. Bu kişiler dışında başka rahatsızlıkları olan kişilerinde mutlaka uygulamayı yapacak olan uzman hekim bilgilendirilerek dolgu uygulamasına karar verilmesi önemlidir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2023

Burun şekil bozukluklarının giderilmesinde oldukça yardımcı olan dolgu uygulamaları burun dolgusu fiyatlarıgöz önünde alındığında cerrahi işlemlerden daha ekonomik estetik işlemlerdendir. Kullanılan malzemelere ve buruna yapılacak olan işlemlere göre burun dolgusu fiyatları farklılık göstermektedir.

Bu nedenle öncelikle uzman hekim hastanın beklentileri doğrultusunda bilgilendirilmeli ve burun dolgusu fiyatları hakkında netlik kazanması açısından muayene olunmalıdır. Burun dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.