Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği, burun bölgesinde yapılan değişiklikler ile kusursuz bir yüz hattına sahip olmak için uygulanır. Burun, yüz bölgesinde en ön planda duran organdır ve burunda yapılan işlem ile yüz ifadesinin tamamen değişmesi sağlanır.

Hem görünüm hem de fonksiyon olarak önemi büyük olan rinoplasti ameliyatı sonrasında hastalar yüksek memnuniyet ile yeni yüz görünümlerine de sahip olabilirler. Burun estetiği ve detaylı doğru bilgilerin alınması için hastaların sağlık merkezleri ile iletişime geçmeleri yeterli olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun bölgesinde gerçekleştirilen detaylı operasyonlar ile hastaların bütün şikayetleri giderilir.  Yüzün simetrisini komple yeniden belirleyen burun operasyonları ile kişilerin kendilerine olan özgüvenleri de tazelenmiş ve artmış olur. Sosyal ortamlarda kendini son derece güvenli hisseden hastalar birçok farklı nedenden ötürü bu operasyonu tercih edebilirler.

Burun vücutta en önemli organlardan bir tanesidir ve nefes almayı sağlar. Bu nedenledir ki operasyon sonrasında hastaların tekrar sağlıklı nefes alıp verebilmesi gerekir. Yapılan operasyon ne kadar başarılı geçerse hastaların o kadar sağlıklı nefes almaları mümkün olur.

Burun ameliyatını estetik nedeniyle olduğu kadar sağlık problemleri nedeni ile de tercih eden birçok hasta bulunur. Amaca göre değişen operasyonlar neticesinde sorunsuz ve sağlıklı bir buruna sahip olunması sağlanır. Hastalar gerekli muayenelerin ardından burun estetiği fiyatları ve operasyon detayları hakkında gerekli bütün bilgiler edinilebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun bölgesinde gerçekleşen operasyonlar genel anestezi eşliğinde yapılır. Yaklaşık olarak 3 saate tamamlanan operasyonlar sonrasında hastalar aynı gün taburcu olarak evlerinde dinlenmeye geçebilir.

Operasyon esnasında burun iç bölgesinde yer alan her türlü şekil bozukluğunun giderilmesi sağlanır. Nefes almayı kuvvetlendirecek müdahalelerin ardından hastanın talebine göre dış bölgede şekillendirmeler yapılır ve ameliyat bölgesi kapatılarak bu işlem sonlandırılır.

Burun estetik fiyatları hakkında en net bilgiler operasyonun yapılacağı merkezden öğrenilebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Son yıllarda en sık tercih edilen operasyonlar arasında yer alan Rinoplasti operasyonları günümüzde hemen her yaşta hastanın tercih edeceği estetik operasyonlar arasında yer alır. Ergenlik dönemini tamamlayan ve 70 yaşın altında bulunan her kişi potansiyel bir hasta konumunda yer alır.

Rinoplasti operasyonlarında hastaların diledikleri gibi buruna sahip olmaları mümkün olur ve hastalar istedikleri bütün yapısına doktor ile birlikte karar verir. Hasta ile iletişime geçen hekimler hem ameliyat hakkında hem de burun estetik fiyatları hakkında her tür bilgiyi hastaya önceden bildirir.

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri

Rinoplasti için uygulanan birçok farklı teknik bulunur. Hem açık hem de kapalı teknikler ile uygulanabilen bu operasyonun hangisinin yapılacağına doktorlar karar verir. Açık operasyonlar kapalı operasyonlara göre biraz daha detaylı geçer ve minimum düzeyde iz bırakabilir.

Kapalı operasyonlarda işlemler burun içerisinde gerçekleşir ve dışarıdan bakıldığında burunda herhangi bir şekilde iz görünmez. Hastalarda nefes alma problemi varsa bu durumlarda genelde açık operasyon tercih edilebilir. İzlerin belirli süre ile tamamen yok olması da mümkün olabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Burun bölgesinde yapılan estetiklerin öncesinde hastanın detaylı bir muayeneden geçmesi sağlanır ve yüz bölgesinde derin bir inceleme yapılır.

Yapılan bu fizik muayene cerrahlar eşliğinde gerçekleştirilir ve bu esnada hastaların ideal burun ölçüleri hakkında hastaya bilgi verilir.

Operasyon sonrası görünümleri hakkında da ön izlenim sahibi olan hastaların böylelikle operasyona dair her türlü kuşkularının ortadan kalkması sağlanır.

Eğer bu esnada hasta ve doktor aynı görüşe sahip olursa alınan sonuçlar da o kadar mükemmel olur. Bu ameliyat esnasında burun estetik fiyatları hakkında da her türlü bilgi hastaya verilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Bu operasyonu tercih edecek olan hastaların en az bir hafta müsait olmaları gerekir. İlk günler göz altlarında ve yüz bölgesinde şişlik ve morluklar meydana gelir. Bu durum son derece normal olmakla birlikte ilerleyen günlerde tamamen geçer. Bir hafta içerisinde hastalar normal görünümlerine kavuşabilir. Burun estetiği fiyatları ve her tür soru için hastaların direk olarak doktorlar ile iletişime geçmeleri en doğru tercihtir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Burun içerisinde yapılan operasyonlarda genelde tampon kullanımına gerek kalmaz. Her 10 hastadan 1 ya da 2 tanesinde tampon kullanımına gerek duyulur.

Ameliyat öncesinde hekimi le hasta buluşmasında operasyona dair raporlar hazırlanırken hastaların tampona ihtiyacı olup olmadığına dair de gerekli incelemeler yapılarak kararlar alınır. Hastalar estetik için tercih edecekleri sağlık merkezinden burun estetiği fiyatları hakkında gerekli bilgileri alabilir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Operasyonlar genelde oldukça başarılı sonuçlandığı için hastalar iyileşme sürecini son derece kolay ve rahat atlatır. Herhangi bir aksi durum olmaması durumunda birçok hasta operasyonun yapıldığı aynı gün hastaneden taburcu olabilir. Olası aksilikler durumunda ise ertesi gün hastaların taburcu olması sağlanır. Burun estetiği fiyatları ve iyileşme süreci hakkındaki bilgiler için hastanın sağlık kuruluşları ile iletişime geçmesi gerekir.

Hasta da Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişlik Olur Mu?

Bu operasyonlar yüz bölgesinde belirli bir süre boyunca şişliklere neden olabilir. Ağrıdan ziyade dolgunluk hissi olabilir. Operasyon kaynaklı olan bu durumun kısa süre içerisinde düzelmesi mümkün olur ve hastanın yüzü doğal halini alır.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun estetiği fiyatları operasyonun yapılacağı her merkezde farklılık gösterir. Bu nedenle operasyonu tercih edecek hastaların karar vermelerinin ardından sağlık kuruluşları ile iletişime geçmeleri gerekir.

Yapılacak olan ön muayenenin ardından operasyonun ne zaman yapılacağı netleştirilir ve operasyon için tarih belirlenir. Burun estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.