Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu, çene formunun düzgün olması ve estetik bir görünüm kazanması için ameliyatsız olan yapılan uygulamaya denmektedir. Yüzde güzel görünüm kazanması için olması gereken formun bir kısmını çene yapısı oluşturmaktadır.

Estetik uygulamalar için pratik olan ve güzel bir yüz görüntüsüne sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği etkili estetik işlemler arasındadır. Çene dolgusu yaptıran kişiler oldukça oval bir yüze ve estetik bir görünüme kavuşurlar.

Çene Dolgusu Öncesi 

Çene dolgusu için yapılacak olan estetik uygulama öncesinde herhangi bir bakım ve özen gerektirmeyen bir süreç vardır. Uygulamalardan önce mutlaka kişinin yüz yapısına uygun yöntemin seçilmesi ve nasıl bir çene yapısına sahip olması gerektiğinin bilinmesi adına ön görüşme yaparak muayene olması gereklidir.

Kişinin muayenesinden sonra hastanın uygunluğu tespit edilip yöntem seçilerek nasıl bir dolgu uygulaması olması gerektiğine karar verilip süreç başlatılır. Süreç başlatılmadan önce bilgi alınma aşamasında önem taşır.

Çene Dolgusu Sonrası 

Çene dolgusu uygulamalarından sonra kişi iyileşme süreci yaşamasına gerek kalmadan aynı gün içerisinde taburcu edilerek gündelik hayatına geri dönebilir. İşlemlerden sonra her estetik uygulamada olabileceği gibi morarma ve kızarma gibi etkiler görülebilir.

Bu görülen etkilerin geçici olduğunu ve 1-2 saat sonra geçeceği ile ilgili bilgi uzman hekim tarafından hastayla paylaşılır. Süreçler uygulama yapılacak olan yöntemlere bağlı olarak değişen iyileşme süreçlerine sahip olup oldukça konforlu estetik bir uygulama olmasından dolayı tercih edilir.

Çene Dolgusunda Hangi Malzeme Kullanılır? 

Çene sorunlarının giderilmesinde başarılı olan uygulamada çeşitli dolgu malzemeleri kullanılır. Bu dolgu malzemeleri uygulama yapılacak hastaya ve kullanılacak olan yönteme göre değişiklik göstermektedir.

En çok kullanılan uzman hekimler tarafından tercih edilene ve vücutla uyumlu olan hyaluronik asit maddesidir. Uygulama yapılacak hastanın uygunluğuna göre sığır kolajeni ve yağ hücreleri gibi diğer dolgu malzemeleri de güvenle kullanılabilir. Malzemelerin kaliteli olması sonuçları olumlu etkilerken aynı zamanda kalıcılığı da arttıracaktır.

Çene Dolgusu Erkek İçin Uygun mudur? 

Dolgu işlemleri kadın ya da erkek fark etmeden 18 yaşını geçmiş ve fiziksel gelişimini tamamlamış olan herkese uygulanabilir. Erkekler için yapılan uygulama alt çeneye yapılır ve alt çenenin daha keskin hatlara sahip olmasını sağlayarak farklı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır mı? 

Çene ucu dolgu işlemlerinde kullanılan malzeme oldukça önemlidir. Malzemenin kalitesi ve cinsi kalıcılığı etkilerden aynı zamanda eridikten sonra sorun yaratmayacak malzeme olması da gereklidir.

Bu nedenle genel olarak vücutla uyumlu olan hyaluronik asit tercih edilir. Hyaluronik asit uygulamalarında vücuda uyumlu olmasından dolayı erise de herhangi bir zarar vermeyerek vücuttan atılması mümkündür.

Çene Dolgusu Ağrılı mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir? 

Dolgu uygulamalarının çene için yapılanı genellikle muayene koşullarında ve steril şartlarda yapılmalıdır. Son derece ağrısız ve konforlu olan uygulama sırasında kişi herhangi bir acı hissetmez ve bunun için lokal anestezi uygulaması yapılır.

İşlem sırasında kullanılan lokal kremler sayesinde hasta acı hissetmeden konforlu bir süreç geçirirken işlem sonrası hemen evine dönebilecek şekilde iyileşme gösterir. Yaklaşık 15 dakika süren bir uygulama geçiren hasta istediği yüz görünümüne kısa sürede kavuşur.

Çene Dolgusu Yaptıranlar 

Uygulama için uygun olan hasta ve uzman hekim tarafından kontrol edilerek yöntemleri doğru belirlenmiş bir tedavi başarı oranının artmasında önem taşımaktadır. Bu uygulamayı yaptıran kişiler avantajlarından faydalanarak konforlu bir süreç geçirirler.

Çene yapısında şekil bozukluğu yaşayan kişilerin genel olarak tercih ettikleri pratik işlemler olup sonrasında beklentilerini karşılayan bir yüz yapısına kavuşmuş olurlar.

Memnuniyet oranı fazla olan estetik uygulama özellikle bayanlar arasında yaygın bir şekilde tercih edilirken erkekler içinde keskin bir çene yapısına sahip olmak için tercih edilebilir.

Çene Dolgusu Fiyatları 2023

Çene için uygulanan işlemlerde kullanılan dolgu malzemeleri ve hastanın yüz yapısı oldukça önemlidir. Ne kadar çok işlem uygulaması yapılacak ve ne kadar geniş bir alana müdahale gerekecekse çene dolgusu fiyatları o kadar hastaya maliyetli olacaktır.

Dolgu uygulamalarında kullanılacak dolgu malzemesinin kalitesi oldukça önemlidir. Malzemenin kalitesi uygulamanın başarılı olması ve kalıcılığını arttırırken aynı zamanda çene dolgusu fiyatları içinde önemli bir durumdur.

Dolgu malzemelerinin kalitesi, hastaya başka işlemlerin yapılıp yapılmayacağı ve hastane koşulları gibi etkenler çene dolgusu fiyatları üzerinde etkili olan faktörlerdendir.

Bu nedenle mutlaka ön görüşme yapılarak muayene olunması ve çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi alınması gereklidir. Çene dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.