Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; Dudaklara hacim kazandırmak ve şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan dolgu işlemlerine denir. Özellikle bayanlar arasında günümüzde yaygın bir şekilde yapılan estetik işlemler arasında yer almaktadır.

Dudak içlerine ve çevresine yapılan dolgu uygulaması mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Daha dolgun ve şekilli bir estetik görünüm elde etmek isteyen kişiler dudak dolgusu uygulamalarını tercih ederler.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Cildin yaşlanmasıyla ciltte yok olan ya da azalan hyaluronik asit dudak dolgusu işlemleriyle tekrar vücuda geri kazandırılır. Dolgu uygulamaları için uzman bir kişi tarafından farklı yöntemler belirlenmektedir ve bu yöntemlerin belirlenmesinde hastanın beklentileri önem taşır. Dolgu uygulamalarında genel olarak hyaluronik asit enjekte edilmesi şeklinde yapılır ve 10-15 dakika gibi bir süre yeterlidir.

Bazı durumlarda ameliyat gerekli olup dolgu uygulamaları daha pratik olan estetik yöntemler arasındadır. Dudaklara yapılan hacim için müdahalelerde ne kadar dolgu malzemesi kullanılması gerektiği uzman kişi tarafından dudakların ihtiyacına göre belirlenecektir ve her kişide farklı uygulamalar kullanılarak doldurma işlemi yapılacaktır. Bu bağlamda uzman kişinin önerileri ve görüşleri oldukça önemlidir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudak şeklinden rahatsızlık duyan ve hacim kazandırmak isteyen kişiler dolgu uygulamalarını tercih ederler. Dolgu uygulamaları yapan merkezler kalıcı ya da geçici olan dudak dolgu tercihlerini hastalara bıraksalar da genel olarak kalıcı dolgu tedavisi yapmamayı tavsiye ederler.

Kalıcı olan dudak dolgularının bazı riskleri vardır ve bu risklerin başında alerjik reaksiyon gelmektedir. Riskleri olmasından dolayı dolgu uygulamaları kalıcı olarak pek tercih edilmez ve merkezlerde yapılması uygun görülmez.

Dudak Dolgusu Tedavi Yöntemleri

Dolgu tedavilerinde hekimlerin tercih ettiği birçok yöntem vardır ve hastaların istekleri doğrultusunda uygulanabilir. Tedavi yöntemleri önemli olup en etkilisi ve güvenli olanı asit enjekte işlemleridir. Asit enjektesiyle yapılan dolgu uygulamaları dışında hacim kazandırmak için dudaklara uygulanan diğer tedavi yöntemleri ise implant yerleştirilmesi ve yağ enjeksiyonlarıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dolgu işlemlerinden sonra kişi günlük hayatına hemen dönebilir fakat dudaklara darbe ve baskıdan mutlaka kaçınmalıdır. İlk iki saat dudaklar aşırı hareket ettirilmemeli ve sigara içmek, makyaj yapmak gibi faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

İlk 3 gün önemli olup antibiyotik kullanımı ve buz kompresleriyle morarma yaşanan durumlarda rahatlatmak amaçlı kullanım sağlanmalıdır. Aşırı sıcak uygulamalar, deniz, havuz gibi suyla temas edilecek ortamlardan 3 gün boyunca uzak durulmalıdır ve uzman hekimin önerilerine uyulmalıdır.

İğnesiz Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

İğnesiz bir şekilde gerçekleşen dolgu uygulamaları oldukça hızlı ve güvenlidir. Dolgu uygulamalarıyla dudaklara hacim kazandırılırken genellikle yöntemleri uzman kişiler belirlemektedir. Tüm dünyada acısız olmasından dolayı yaygın bir kullanımı vardır.

Dudak şekillerinden ve hacminden memnun olmayan kişilerin güvenli bir şekilde yan etki yaşamadan uygulamasını yaptırdıkları dolgu uygulamaları tüm yöntemleriyle oldukça başarılı uygulamalardır. Dudak dolgusu fiyatları göz önüne alındığında iğnesiz gerçekleştirilen dolgu işlemleri diğer estetik işlemlere göre daha farklı maliyetle kişiye yansıtılacaktır.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yapılan dolgu uygulamaları da diğer estetik dolgularda etkileri ömür boyu sürmez. Dudaklara yapılan dolgu uygulamaları zaman içerisinde eriyip yok olabilir. Bu nedenle kişi eğer isterse tekrar dolgu uygulaması yaptırabilir. Kullanıma ve kullanılan dolgu malzemesine bağlı olarak 6-12 ay gibi bir süre kalıcılığını korur.

Uzman kişiyle yapılan görüşmede nasıl bir dolgu istediğiniz konusunda size yardımcı olacak ve uzun süre kalacak olan dolgu malzemelerini tavsiye edecektir. Önerilere ve uyulması gereken kurallara uyulduğu takdirde kullanım süresi boyunca sorun yaşamadan konforlu bir kullanım sağlamanız mümkündür.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudaklarının hacminden ve şeklinden, inceliğinden memnun olmayan kişiler dolgu uygulamalarını tercih ederek geçici bir hacim kazandırmak isterler.

Hacim kazandırmak için dolgu işlemlerinde uzman bir kişi ve sağlık bakanlığından onaylı kliniklerde işlemlerin yapılmasına özen göstermek gereklidir. Uygulamalar estetik işlemler olmasından dolayı mutlaka 1 hafta öncesinden sigarayı bırakmaları kalıcılık anlamında fayda sağlayacaktır.

Kullanılan düzenli ilaçların da bilgilerini uygulama yapacak olan kişiye bildirmeleri önemlidir. Dolgu malzemelerinin kalitesi dudak dolgusu fiyatları üzerinde etkili olacağından dolayı mutlaka öncelikle bilgi alınmalı ve bu şekilde karar verilmelidir.

Kalıcı olmadığını bilerek  bilgi alınması ile başlanan işlemler mağduriyet yaşanmaması açısından önem taşımaktadır. Hamilelik ya da emzirme dönemleri mevcutsa kişide bu süreçlerin geçmesi beklenerek estetik işlem yaptırmalıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

Estetik işlemlerin hepsinde olduğu gibi dudaklara hacim için yapılan dolgu işlemlerinde de dudak dolgusu fiyatları önemlidir. Uygulama yapılacak olan klinik ve işlemleri yapacak uzman kişinin deneyimi üzerinde etkili olurken mutlaka iyi araştırma yapılması gereklidir.

Kullanılacak olan dolgu malzemeleri, uygulama yapılacak olan kişinin durumu, seans tekrarı gibi durumlar dudak dolgusu fiyatları için kişiye özel plan oluşturulması anlamına gelir.

Bu gibi durumlardan etkilenmemek adına ve sürecin nasıl işleyeceği, hangi tedavi yöntemleri uygulanması gerektiği hakkında net bilgiler almak için ön görüşme yapılmalı ve uzman kişiden süreç hakkında detaylı bilgiler öğrenilmelidir. Dudak dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.