Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, kişilerde meydana gelen bu oluşumlar estetik kaygılara neden olurken en etkili çözüm estetik uygulamasına denir. Kadın ya da erkek fark etmeden yorgunluktan ya da farklı sebeplerden kaynaklı olarak kişilerin göz altlarında morluk ve torbalanma meydana gelebilir. 

Bu uygulama sayesinde kişiler göz altında meydana gelen sorunlar giderilerek kişi ilerleyen yaşa bağlı olarak sorunların çözülmesinde de göz altı ışık dolgusu uygulamasını tercih edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Göz altına yapılan uygulama deri altına değil de kemik üstüne hyaluronik asit enjekte edilmesi şeklinde yapılır. Dolgu uygulamasında en dikkat edilmesi gereken nokta dolgu malzemesinin yavaş yavaş enjekte edilmesidir. Kişinin ağrı duymaması için sürülen lokal kremler uyuşma sağladıktan sonra işlemlere başlanılır.

Sadece kadınlara dolgu uygulaması yapılmazken erkeklerde de gelişen teknoloji sayesinde günümüzde yaygın bir şekilde talep almaktadır.

Genel olarak göz altı için uygulanan dolgu işlemleri bir seansa sonuca varılması sağlanırken ihtiyaç durumunda ikinci seansın 4 hafta sonra yapılması uzman kişi tarafından uygun görülür. Göz altı ışık dolgusu hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi  

Dolgu uygulamalarından önce mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulama yapılması ve steril koşulların sağlanması konusunda hasta iyi araştırma yapmalıdır. Göz altı ışık dolgusu fiyatları hakkında da bilgi alınması için mutlaka muayene olunmalıdır.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları konusunda da bilgi sahibi olduktan sonra kişi nasıl bir uygulama istediğini hekimle paylaşmalı ve hekimin önerilerine uyarak tedaviye onay vermelidir.

Sürekli kullanması gereken ilaçlar hakkında hekimi bilgilendirip dolgu işlemlerinden birkaç hafta içinde sigara ve kan sulandırıcı ilaç kullanımını bırakmalıdır. Dolgu malzemesinin herhangi bir komplikasyon oluşturmaması için yavaş yavaş verilmesi önemlidir.

Göz altına yapılan dolgu uygulamalarında mutlaka sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hekim tarafından paylaşılır ve hastanın süreci sorunsuz geçirmesi için uyması gereken noktalara dikkat etmesi gereklidir. Uygulama öncesinde mutlaka bilgi alınmalı ve tüm süreç hakkında uzman kişiye danışılmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası 

Dolgu uygulamalarında anestezik etki yaratan kremler kullanılmasından dolayı kişi işlemler sırasında herhangi bir ağrı duymaz ve rahatlıkla süreci geçirerek aynı gün taburcu işlemleri yapılabilir.

İşlemler sonrası kişide meydana gelen morarma ve şişlikler geçici olup 2-3 saat içerisinde kendiliğinden geçer. Göz altına yapılan ışık etkili dolgu sonrasında işlem yapılan bölge ovuşturulmamalıdır.

Kızarıklık etkileri kuru olan ciltlere yapılan işlemlerde biraz daha uzun sürse de geçici olduğu bilinmelidir. 2-3 saat sonunda kişi günlük hayatına devam ederek makyaj dahi yapabilecek şekilde hızlı bir iyileşme gösterir.

Başka herhangi bir dikkat edilecek nokta olmamakla birlikte hasta açısından oldukça konforlu bir uygulama süreci geçirilmektedir. Hastanede yatma işlemi ve sonrasında bir bakım gerektirmemesinden dolayı göz altı ışık dolgusu fiyatları diğer dolgu uygulamalarına kıyasla uygun maliyetli olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları 

Işık dolgusu işlemlerinin içeriğinde vücuda uyumlu olan hyaluronik asit bulunmaktadır. Hyaluronik asit enjektesiyle gerçekleştirildiği için dolgu işlemleri vücuda herhangi bir zarar ya da alerji etki yaratmadan sürecin geçirilmesine neden olur. Çok nadiren bir enfeksiyon ve kişinin cilt tipine bağlı olarak bir kaç gün süren kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu durum oldukça normal ve geçici reaksiyonlardır.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder? 

Göz altlarında ışık etkisi yaratmak için uygulanan dolgu işlemleri içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde cildi nemlendirerek aynı zamanda doku yenilenmesi sağlayıp yepyeni bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Enjeksiyon işlemlerinden sonra göz altlarında meydana gelen mor görünüm yok edilmiş dokular onarılmış olur.

Göz altlarına uygulanan dolgu enjeksiyonu iki aşamalı olarak erki eder. İlk aşamada hyaluronik asit sayesinde çukurluklar doldurularak göz altı torbalarının onarımı sağlanır. İkinci aşamada ise polivitamin içeriği etkisiyle hücre yenilenmesi sağlanır. Cilt ve göz altları yepyeni bir görünüme kavuşarak başarılı bir süreç sonrası göz altlarındaki sorunlar giderilerek cilt yenilenmiş olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar 

Dolgu uygulamaları göz altlarında morluk ve torbalanma yaşayan kişilerin tercih ettiği etkili çözümlerdendir. Uygulama yöntemi kişinin göz yapısına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte uygulamanın mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılması önemlidir.

Kişiye özel bir dolgu uygulaması planı oluşturulup etkilerinden oldukça memnun işlemler olarak talep bir hayli fazladır. Göz altı ışık dolgusu fiyatları kişiye özel planlar yapılarak maliyet hesaplaması yapılan uygulamalardır. Kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenle yapılan dolgu işlemleri başarılı sonuçlarından dolayı günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2023

Estetik işlemlerin hepsinde olduğu gibi dolgu uygulamalarında da tecrübe gerektiren bir süreç vardır. Uzman hekimin tecrübesi ve kişinin uzmanlığı göz altı ışık dolgusu fiyatları açısından bakıldığında farklılığa neden olacaktır. Bu nedenle mutlaka uzman kişiler tarafından işlemlerin gerçekleştirilmesine dikkat edilmesi gereklidir.

Uzman kişinin deneyiminde olduğu gibi kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi, uygulama yapılacak merkez, seans süresi gibi etkenler göz altı ışık dolgusu fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. İyi araştırma yapılması ve uzman kişinin kaliteli malzemelerle işlem yapılmasına dikkat edilmelidir. Göz altı ışık dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.