Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı gevşeklik ve sarkmaların önüne geçmek, meydana gelen görüntünün düzelmesi için uygulanan estetik amaçlı cerrahi işlemlerdir. Kişilerde farklı nedenlerden dolayı karın bölgesinde fazla yağlanma ve bu yağların neden olduğu sarkmalar görülebilir.

Kişiler görüntülerinde iyileşme sağlamak için karın germe ameliyatı tercih ederler. Günümüz teknolojisinde yaygın bir şekilde yapılan karın bölgesindeki fazla yağların alınarak gerilmesi işlemi her iki cinsiyette de güvenle yapılabilmektedir.

Operasyonla fazla yağlar alınarak bölgede düzleşme sağlanır ve sarkık olan görüntü ortadan kaldırılır. Özellikle göbek bölgesinde sarkmalardan kaynaklı oluşan çatlaklar için en etkili tedavi yöntemlerindendir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Başvuran kişilerin karın bölgesinde değişik nedenlerden dolayı sarkma ve gevşeme yaşayan kişilerdir. Daha sıkı ve düz bir karına sahip olmak isteyen kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenle uygulama yapılabilir.

Sarkmaların meydana gelmesinde birçok faktör vardır ve bu faktörler; genetik özellikler, kilo alıp verme süreçleri, birden fazla bebek olması durumu, cerrahi işlemler olarak sıralanabilir. Bu nedenlerden dolayı sarkmaların önüne geçmek adına herkes için uygulanabilir güvenilir bir tedavi yöntemi olarak talep oldukça fazladır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olmasından dolayı estetik anlamda ameliyathane koşullarında ve hastane ortamında olması uygundur. Genel anestezi altında gerçekleştirilen karın germe ameliyatı sarkan alanın genişliğine bağlı olarak 4-6 saat arası bir sürede tamamlanır.

Uygulama yapılacak olan bölgenin genişliğine bağlı süre belirlenirken aynı zamanda mini operasyonlarda yapılabilmektedir. Sezaryen dikişinin olduğu kısımlarda kesi açılarak operasyon yapılır.

Gerekli görülmesi halinde göbek deliği tekrar tasarlanarak farklı yere kaydırılabilir. Tamamen uzman kişinin uygulama yapacağı alana göre değişiklik gösteren bir tedavi yöntemidir. Karın bölgesinden fazla yağlar alınarak yukarı doğru deri gerilip dikiş atılarak süreç tamamlanır.

Ameliyat bitiminden sonra hastaya uygun bir korse önerisi bulunulup hemen giyilmesi sağlanır. Hastanın durumuna göre gözlemlenerek operasyon tamamlanır. Operasyonun mini ya da tam karın germe şeklinde olması da fiyatlar için farklılık yaratacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Her ameliyat için geçerli olanlar karın için yapılan operasyonlarda da geçerlidir. Hızlı iyileşme ve sürecin sorunsuz tamamlanması adına kişilerin sigara kullanımı varsa en az 2 hafta öncesinde bırakmaları gereklidir. Düzenli bir ilaç kullanımı ya kan sulandırıcı kullanımları mevcutsa mutlaka uzman hekim bilgilendirilmeli ve operasyon öncesinde bırakılmalıdır.

Hamilelik ya da emzirme süreçleri tamamlandıktan sonra operasyona karar verilmesi en doğrusudur. Kalıcı bir iz kalacağı konusunda hasta bilgilendirilmelidir. Fakat izin çamaşır bölgesinin altında olduğu için rahatsızlık vermeyeceği hastaya aktarılmalı ve operasyon süreci hakkında hasta detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Geçirilen operasyon sonrasında uzman hekimin önerilerine harfiyen uyulması sürecin sorunsuz atlatılmasına yardımcı olur. Operasyon sonrasında ilk günler gergin bir karın oldukça normal kabul edilir. Cerrahi bir işlem olup genel anestezi altında yapılmasından dolayı hastanın genel durumuna bakılarak gözlem altında tutulması için bir gece hastanede misafir edilmesi gerekebilir.

Uzman hekimin tavsiye ettiği sürede korse kullanımı sarkan karın bölgesinin toparlanmasına yardımcı olur. Hastalar operasyon sonrası günlük işlerine birkaç gün içinde dönebilir. Hastanın operasyon sonrası tamamen iyileşmesi 10-15 günü bulabilir. İlk 6 hafta boyunca karın egzersizlerinden kaçınarak karın bölgesini yormamak önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı İzle

Karın bölgesinde meydana gelen sarkmaların tedavi edilmesinde oldukça etkili olan tedavi yöntemi olup kişiler teknoloji sayesinde birçok operasyonu izleme imkânı bulmaktadır. Korkulacak ve sonrasında çok dikkat edilmesi gereken, hayatı etkileyen bir durum olmamasından dolayı izlerken konforlu bir süreç olduğunu kişiler görebilir.

Karın Germe Operasyonu

Operasyon sonrasında hastaların sarkan karın görüntüsü yok edilip düz ve sıkı bir karına kavuştukları görülür. Operasyonun tamamen sonuç vermesi birkaç ayı bulurken elde edilen sonuçlar sıkı bir diyet programı ve spor sayesinde kalıcı olarak devam etmektedir.

Çok kilo alımı yaşanmaması durumunda güvenli bir şekilde yıllarca kalıcılığını koruyacaktır. Operasyon yaptırmayı düşünen kişiler için karın germe ameliyatı fiyatı dışında hamilelik sorusu da akıllarda olmaktadır.

Kişilerin hamile kalmasına ve süreçlerini sorunsuz tamamlamalarına bir engel teşkil etmeyen operasyon doğum yaptıktan bir yıl sonra yaptırmaları uzmanlarca uygun görülen bir süredir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2023

Hastaların muayene olmaları ve uygun görülmesi halinde nasıl bir işlem uygulanacağı belirlendikten sonra karın germe ameliyatı fiyatı verilmesi en doğru uygulamadır. Fiyatlar hakkında bilgi almak için değişkenlik yaratacak faktörlerin bilinmesi gereklidir. Uzman kişi karın germe ameliyatı fiyatı bilgisi vermek için bu faktörlerin hastanın durumuna göre özel planlar oluşturularak belirlendiğini hastaya bildirmelidir.

Uzman kişinin deneyimi, kullanılacak malzemeler, ameliyathane koşulları, hastanın sarkma işlemi yapılacak bölgesinin genişliği gibi etkenler karın germe ameliyatı fiyatı konusunda değişiklik yaratan faktörler arasındadır. Karın germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.