Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği, estetik açıdan sorun olmasından dolayı talep görmektedir ve yaygın bir şekilde herkese güvenle uygulama yapılabilir.

Kepçe kulak kişiler yaygın olarak görülen ve tüm dünyada kadın ya da erkek fark etmeden ortak sorun haline gelen bir durumdur. Tam bir rahatsızlık olarak uzman hekimler tarafından görülmese de estetik açıdan kaygı yarattığı için çözüm yolları aranan bir sorundur.

Estetik açıdan sorun olmasından dolayı kişilerde meydana gelen öz güven eksikliğinin giderilmesi  adına ufak çaplı estetik işlemler yapılır ve bu kepçe kulak estetiği sayesinde kişilerin sorunları ortadan kaldırılabilir. Yapılacak olan estetik işlemlerin sürecini öğrenmek  açısından da net bilgiler verecektir.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak sorunu tıp dilinde yelken kulak olarak bilinir ve kulaklarda meydana gelen en yaygın şekil bozukluğudur. Gevşek bir kulak yapısına sahip olan kişilerin kulakları öne ya da geriye doğru eğim gösterir ve bu eğim kepçe kulak estetiği sayesinde düzeltilebilir hal alır.

Kepçe kulaklar günümüz teknolojisi sayesinde kolay operasyonlar yardımıyla düzeltilebilen estetik bir sorundur. Genel olarak bakıldığında her iki kulakta da görülebileceği gibi tek kulakta da görülebilir. Kişide estetik açıdan problem yaratırken aynı zamanda psikolojik travmalara kadar rahatsız eden bir görüntü oluşmasıdır.

Kepçe Kulak Nedenleri

Kepçe kulak olmak tamamen doğumsal bir problemdir. Bazı durumlarda genetik kaynaklı olmasının nedeni ailede kepçe kulak yapısına sahip bireylerden kaynaklanmaktadır.

Aileden aktarımlarda meydana gelen sorunlara bakıldığında; kulak arkasında yer alan kemik ile kulağın açısının geniş olması, kıkırdak yapının gevşek bir durumda olması, kulak kepçesinin düz bir yapıya sahip olması ailesel aktarımlara neden olan sorunların başında gelir.

Kepçe Kulak Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Bu şekilde sorunlu kulak yapısına sahip olan bireyler çocukluklarından itibaren birçok psikolojik sorunla karşı karşıya kalmıştır. Kepçe kulaklara sahip olan bireyler kulaklarını saçlarıyla örtmeye ve farklı aksesuarlar yardımıyla görüntüyü kapatmak için çaba sarf ederler.

Bu kulak yapısının görüntüsünden dolayı kişilerde öz güven eksikliği, depresyon, toplumdan dışlanma, düşük öz saygı gibi sorunlar meydana gelmektedir. Kişi bu sorunlarla baş etmek için estetik işlemlere başvurabilir.

Sosyal ve psikolojik sorunlara ilerleyen yaşlarda maruz kalmamak için ailelerin de öncülüğünde erken yaşlarda yapılan estetik ameliyatları kişilerde sorunların tedavi edilmesinde etkili yollardan bir tanesidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süresi

Kepçe görünüme sahip olan kulakların düzeltilmesi işlemi olan kepçe kulak estetiği ameliyatı günümüzde gelişen teknoloji sayesinde oldukça basit operasyonlarla yapılabilir. Ameliyathane ortamında ve hastanede yapılması uygun olması ile  mutlaka bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Lokal ya da genel anestezi altında hastanın durumuna göre değişiklik gösteren işlemler 45-90 dakika gibi bir süre sürmekte ve hastanede yatış gerektirmeden pratik bir şekilde süreç tamamlanmaktadır.

Hastanede yatış olmaması fiyatlar bakımından da olumlu sonuçlar doğuracaktır. Ameliyat sonrası iyileşme süreci adına bir zaman gerektirmeden hasta pratik bir şekilde taburcu edilerek günlük yaşamına başlayabilir. Sürecin sonunda kişi kepçe olan kulak yapısından kurtularak olması gereken kulaklara kavuşur ve psikolojik olarak yaşadığı sorunlar operasyonla birlikte ortadan kalkar.

Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Çocuklarda olan kepçe kulak problemi bebeklik dönemlerinde erken bir şekilde tespit edilmesi halinde kepçe kulak estetiği uygulamalarına gerek olmadan birkaç ay bant takılması halinde sorun ortadan kalkabilir.

Erken teşhis sayesinde operasyona gerek olmayacağından kepçe kulak estetiği fiyatları bakımından da endişe edilmesini gerektirmez. Çocuklarda kepçe olma durumu geç tespit edilmesi halinde doktorların muayenesi sonucu ameliyat gerekli olup olmadığına karar verilerek süreç başlamalıdır.

Çocuklarda yapılacak olan ameliyat psikolojik olarak sorun yaratmaması adına okul öncesi dönemde yani 4-6 yaş arası yapılması uzman hekimler tarafından uygundur.

Çok basit bir şekilde yapılan müdahale olduğun bilmek ve sorunlarla karşılaşmadan mutlaka uzman bir hekim tarafından kontrol edilmesini sağlamak yaşanacak olan sorunların önüne geçerek kepçe olan kulakların düzeltilmesi ve olması gereken halini alması için en faydalı yoldur.

Çocuklarda ya da yetişkinlerde uygulama yapılması kepçe kulak estetiği fiyatları bakımından da farklılık yaratacağından erken teşhis edilmesi ve tedavi yönteminin doğru belirlenmesi gereklidir.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2023

Uzman kişi tarafından hastanın durumuna göre değişiklik göstermesinden dolayı uzman hekimin belirlediği kriterler doğrultusunda netleşmektedir. Tek kulak ya da iki kulağın operasyon ihtiyacına göre kepçe kulak estetiği fiyatları farklılık gösterecektir.

Kulak küçültme gibi farklı uygulamalara da ihtiyaç olması ve revizyon yapılacak olan bir ameliyat olması halinde kepçe kulak estetiği fiyatları maliyet olarak hastaya yüksek yansıyacaktır.

Net bilgiler almak ve kepçe kulak estetiği fiyatları da belirlenmesi adına beklentiler aktarılarak uzman hekim muayenesi önem gerektirmektedir. Kepçe kulak estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.