Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı, kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak deri altındaki yağ dokusunun azalması ile beraber meydana gelen sarkık fazla derinin alınmasıdır. Yaşın ilerlemesi ile beraber vücudun çeşitli bölgelerinde deformeler görülebilir. Elastiki yapısını kaybeden kolun kısa kollu kıyafetlerle daha kötü bir görüntüye sahip olması kişileri rahatsız eder.

Bu nedenle dış görünümüne önem veren birçok kişi gelişen teknolojiyi takip ederek kol germe ameliyatı uygulamasından yararlanmayı tercih eder. Çünkü ne kadar spor, cilt bakımı, kilo kontrolü yapılsa da kollardaki sarkmayı durduramaz.

Yaş ilerledikçe sarkmış ve gevşemiş kollar kendini daha çok belli eder. Kol germe ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu için dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığı bu ameliyat sırasında giderilmeye çalışılır.

Kol incelediği gibi gergin bir görünüme de kavuşur. Kol germe ameliyatı fiyatları ile gelen hastaların fiziksel durumlarına ve geçireceği operasyonun boyutuna bağlı olarak değerlendirilip bildirilir.

Kol Derisi Neden Sarkar?

Kol derisinin sarkmasını birçok nedeni bulunur. Özellikle bazı cilt tipleri gevşemeye Daha müsait olduğu için sarkma görülür. Sarkma ve gevşemenin en önemli nedeni ise yaşın ilerlemesi ile beraber yağ dokusunun azalması ve derinin kendini bırakmasıdır. Bunun dışında hızlı kilo alıp vermeler de sarkmaya neden olur. Bu nedenle birçok bayan daha sıkı kol yapısına sahip olmayı arzular.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uzman kişiler tarafından klinik ortamlarda gerçekleştirilir. Burada hastalar genel anestezi ile uyutularak işleme geçilir. Hastanın koltuk altından dirseğe kadar olan kol kısmında kesikler atılır.

Ardından fazla olan deri çıkartılır ve kol gergin bir hale getirilir. Bunun dışında bazı hastalarda ise kolların kilolu olması ile beraber burada bulunan fazla yağlar önce alınır daha sonra fazla deride çıkartılarak işlem tamamlanır.

Yapılan hastanenin hizmetleri doğrultusunda farklı fiyatlandırmalar şeklinde hastalarımıza aktarılmaktadır. Çünkü ameliyat sırasında lokal anestezi ile ameliyat olanlar aynı gün taburcu olurken genel anestezi verilerek uyutulan hastalar ise bir gün hastanede bekletilir öyle taburcu edilir. Bu nedenle hastanenin sunacağı hizmetlerin boyutu da değişeceğinden fiyatlar değişir.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kol germe işlemleri genel ya da lokal anestezi ile yapıldığı için yaklaşık 1, 1 buçuk saat gibi bir süreçte operasyon gerçekleşir. Ayrıca operasyonun gerçekleşeceği süreyi belirleyen hastanın genel durumudur.

Çünkü bazı hastalar sadece germe işlemi alırken bazı hastalar hem germe hem de yağ alma işlemleri geçirirler. Bu nedenle her hasta için belirlenen ayrı ayrı süreçler bulunur. Geçirilecek operasyon sayısının fazla olması zamanın uzamasına neden olur.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Her ameliyat gibi öncesinde de hastalar doktorları ile işlem hakkında detaylı bir şekilde görüşürler. görüşmeler sırasında hastalar uzman doktordan ameliyatın nasıl gerçekleşeceğini ve ameliyat sırasında hangi operasyonları istediğini belirtir.

Ayrıca sahip olmak istediği kol germe özelliğini doktora bildirir. Bunun yanında hastalar ameliyat sırasında herhangi bir komplikasyon yaşanmaması için kullandıkları ilaçları ve hastalıklarını doktora bildirmeleri gerekir. Özellikle ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların tamamen bırakılması sigara gibi zararlı alışkanlıklardan da uzak durulması gerekir. Kol germe ameliyatı öncesinde hastalara ameliyat fiyatları hakkında bilgi verilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ameliyatın zorluğu ve kolaylığı bulunur. Bu nedenle geçirilen ameliyatların ardından hızlı bir iyileşme sürecinin yaşanması için öncelikle hastaların bol bol dinlenmesi gerekir. Kol germe ameliyatı geçiren hastalar aynı gün taburcu olabilecekleri gibi hastanede bir gece bekletildikten sonra da taburcu olabilirler. Ameliyattan 2 gün sonra hastaların duş alması mümkündür. Ameliyattan çıkan hastalar hemen elastik bandaj diye adlandırılan bir malzemeyi kullanırlar.

Bu elastik bandajlar kolun daha sıkı bir şekilde tutulmasını sağlar. Dikişler kendiliğinden kaybolduğu için dikiş alınma işlemi yoktur. Hastalar bir hafta dinlendikten sonra Spor aktivitelerine başlayabilirler. Herhangi bir ağrı ya da enfeksiyona karşı doktor tarafından verilen ilaçlar kontrollü bir şekilde kullanılır.

Kol Germe Ameliyatı Olanların Yorumu

Yaşın ilerlemesi ile beraber ortaya çıkan farkı k gevşemiş kollar birçok kişiyi rahatsız eder. Bu nedenle özellikle orta yaş grubunda olan kişi sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Tercih edilen uzman doktorun deneyimi ve sağlık kuruluşunun hizmetleri geçirilecek işleminin başarısı bakımından önemlidir.

Bu nedenle kol germe ameliyatı olanların yaptığı yorumlara baktığımız zaman istedikleri görünümü kazandıkları için kendilerini psikolojik ve fiziksel olarak daha iyi hissettiklerini görebiliyoruz. Ayrıca yorumlardan kol germe ameliyatı fiyatları konusunda da fikir sahibi olmak mümkündür.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Kol germe ameliyatı sayesinde kollar gergin ve sıkı bir hale getirilir. Bu durum özellikle bayanları kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olur. Fiziksel görünümleri ve sıkı vücutları kolu kısa giymeye müsait olduğu için daha rahat bir şekilde kıyafet tercihinde bulunabilirler.

İsteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında kol germe ameliyatı fiyatları gelir. Çünkü ameliyat öncesinde kişilerin bu operasyona belli bir bütçe ayırması gerekir.

Gelen hastaların bir kısmı sadece deri fazlalığını aldırırken bir kısmı hem deri fazlalığını hem de fazla olan yağlarını aldırarak aynı anda birkaç işlemi gerçekleştirebilirler.

Bunun dışında hastanenin bulunduğu şehir sunduğu hizmetler işlem sırasında ameliyathanede bulunan personel sayısı hasta hastaların hastanede kalıp kalmaması gibi etkenlerle kol germe ameliyatı fiyatları üzerinde etkilidir. Kol germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.