Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Liposuction

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction bölgesel olarak estetik bir görüntü elde etmek isteyen bayanların sıklıkla tercih etmiş oldukları bir uygulamadır. Estetik bir duruş günümüzde bütün bayanların istediği bir durumdur. Bunun için çeşitli yol ve yöntemler kullanılarak estetik operasyonlar yapılmaktadır.

Özellikle bölgesel olarak oluşan yağlar estetik açıdan kötü durduğundan dolayı lazer liposuction ile uyluk, kalça, karın, kol çevresi gibi bölgesel yerlerde bulunan yağlar lazer ışınları kullanılarak yağsa bulaştırıp küçük tüpler aracılığıyla vakumla aldıktan sonra ciltten uzaklaştırılıp cildin daha sıkı bir hal alması sağlanmaktadır.

Özellikle bölgesel olarak bazı yağlar spor ve diyet yapıldığı halde gitmediklerinden dolayı bu işlemler için uygun bir yöntemdir. Uygulama merkezimiz uygulama yapan hepsinin tecrübe ve bilgi birikimi gibi durumlara göre değişkenlik göstermektedir.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanır?

Kadın ve erkeklerde uygulama tekniği açısından birtakım farklılıklar göstermektedir. Bazı durumlarda lazer liposuction uygulaması doktor tarafından tavsiye edilmez. Aşırı kilolu bireylerde liposuction uygulaması, müdahale yapılan alanda sarkma ve cilt kırışıklıkları ortaya çıktığı için uygulanmaz.

Aşırı kiloların ilk başta spor ve diyet ile belli bir kilo seviyesine geldikten sonra bu uygulamayı yaptırmaları daha sağlıklı olacaktır. Hamilelik sonrasında genişleyen ve kırışıklık meydana gelen bölgelere uygulandığı zaman sarkma daha da ileri seviyelere geldiğinden dolayı önerilmez.

Emzirme döneminde ve hamilelik dönemlerinde bayanlara uygulama kesinlikle önerilmez. Kronik hastalığı bulunan kişilerde alınacak anestezi kişinin sağlığında olumsuz etki yapma ihtimalinden dolayı önerilmez. Uygulamayı yapacak olan kişilerin beklentileri ve uygulama yapacakları bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Liposuction Vücutta Nerelere Uygulanabilir?

Öncelikle bir kilo verme zayıflama operasyonu değildir. Daha çok vücudun simetrik olarak estetik duruşuna yani vücudun biçimlendirilmesi işlemidir. Bundan dolayı cilt yağı olan vücudun bütün bölgelerinde bu işlemin uygulanması mümkündür. Sırt, karın, bacaklar, alt bacak, kollar, çene altı, basen gibi bölgelerde ve erkeklerde meme büyümesi tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Lazer Liposuction Öncesi

Uygulama yaptırmak isteyen kişilerin uygulama öncesinde beklenti ve isteklerini ayrıca memnun olmadığı bölgeleri ayrıntılı olarak doktoru ile paylaşması, uygulama sonrasında aklımdaki soru işaretlerinin giderilmesi için doktor ile istişare etmesi gerekir.

Kullanmış olduğunuz ilaçları ve kronik hastalıklarınızı mutlaka doktorunuz ile paylaşmanız uygulamanın başarısı ve sağlığınız için önemlidir. Operasyon öncesinde lazer liposuction fiyatları noktasında aklınızdaki bütün sorunların giderilmesi önemlidir. Operasyon öncesinde yapılan tahliller ile operasyonu için uygun olup olmadığınız mutlaka kontrol edilmelidir.

Liposuction İşlemi Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama bazı bölgeler için lokal anestezi bazı bölgeler için ise genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Lale ışınları gönderen fiber kanüller ile fazla olan yağlar parçalanır katı olarak bulunan bu yağlar sıvılaştırılarak 34 milimetrelik kanüller ile basınç farkı oluşturularak çekilir. İz oluşmadan bu işlemler gerçekleştirilmektedir. Operasyon sonrasında alınan yağ durumuna göre hasta bir gece müşahede altında tutulabilir.

Lazer Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Sadece bazı bölgelerde yapılan liposuction uygulaması sonrasında uygulama yapan kişiler ertesi gün normal rutin hayatlarına dönebilirler. Bu açıdan günümüzde vücut yöntemlerinden en çok tercih edilen Ve gittikçe popülerliği artan bir uygulamadır. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bir uygulamadır.

Liposuction Ve Lazer Lipoliz Farkı Nedir?

Lazer lipoliz işlemi ile liposuction işlemi arasındaki en belirgin fark lazer lipoliz işleminin ya parçalama uygulamasının ise yağ parçalama ve yağ alma işlemi olmasıdır. Bu açıdan lazer lipoliz fiyatlarına oranla bir miktar yüksektir.

Liposuction Ücretlerini SSK Karşılıyor Mu?

Bazı durumlarda tamamen isteğe bağlı ve estetik kaygılar gözetilerek yapıldığında SSK tarafından karşılanmamaktadır. Ancak obezite gibi doğrudan sağlık sorunları ile ilgili ameliyat sonrasında ek olarak yapılan lazer liposuction uygulaması devlet tarafından karşılanmaktadır. Hastaneye göre farklılık göstermekle beraber devlet hastanelerinde bu uygulama yapılmamaktadır.

Liposuction Ücretleri Özel Sigorta Kapsamında Mıdır?

Estetik ve vücut şekillendirme ameliyat olduğu için zorunlu olarak yapılması gereken sağlık uygulaması değildir. Bundan dolayı bu uygulama özel sigorta kapsamında bulunmaktadır.

Lazerli Liposuction İle Yağ Aldırma Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Hastaneye, uygulamayı yapacak doktora ve ilden ile farklılık gösterdiğinden dolayı uygulamayı yaptırmak istediğiniz hastane ve estetik cerrah ile görüşerek uygulama hakkında ayrıntılı fiyat bilgisi alabilirler.

Neden Kaç TL Olduğu Yazılmıyor?

Liposuction ameliyatı kişiden kişiye ve uygulamanın yapılacağı bölge sayısına göre ve alınacak yağan miktarı değiştiğinden dolayı fiyat bilgisi yazılmıyor. Lazer liposuction fiyatları müşteri beklentileri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Operasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer liposuction uygulaması 1-2 saat aralığında değişmektedir. Bu süre uygulama bölgesi ve alınacak yağ miktarı gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Lazer Liposuction Fiyatları 2023

Lazer liposuction fiyatları 2021 uygulamanın yapılacağı bölge sayısı, doktorun bilgi birikimi ve tecrübesi, alınacak yağ miktarı, sunulacak ek hizmetler, kullanılacak malzemeler, ödeme yöntemi, sağlık merkezi gibi birçok değişken faktöre göre farklılık gösterir. Lazer liposuction fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.