Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction latince lipo sözcüğünden uyarlanan liposuction temelde yağ aldırma işlemidir ve bu uygulama ile vücudun birçok bölgesinden yağ aldırmak mümkün olur. Yapılan işlem neticesinde vücutta mevcut olan yağlardan ziyade yağ hücreleri alınır ve köklü bir temizleme işleminin ardından daha sık ve düz görünümlü bir vücuda sahip olunur.

Yağları almak ile yağ hücrelerini almak farklı terimlerdir ve ikisi arasındaki farkı bilen hastalar mucizevî sonuçlar hakkında da bilgi sahibi olur. Vücutta bulunan yağ hücrelerinin sayıları daima aynıdır ve ergenlikte değişmez.

Oluşacak bu yağ depolanmaları da bu hücrelerin sayısına göre belli olur ve hücrelerin olduğu bölgelerde yağ birikimi meydana gelir. Bu anlamda bu uygulama ile hücreler alınarak temelden yağ birikecek alanların temizlenmesi mümkün olur. Liposuction hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Liposuction Ameliyatı     

Vücuttan detaylı yağ aldırma işlemlerini kapsayan bu uygulama ile daha kusursuz bir görünüme sahip olan kişilerde kaybolan özgüven de tekrardan yerine gelir. Uygulama sırasında yağ hücreleri alındığı için tekrar aynı bölgede o derece yağ birikimi oluşmasının önüne geçilir.

Günümüzde en sık uygulanan estetik operasyonlardan bir tanesi yağ aldırma uygulamalarıdır. Özel kanüller yolu ile yapılan uygulama neticesinde vücuttaki yağlara negatif düzeyde bir basınç uygulanır ve bu şekilde fazla yağların vücuttan atılması mümkün olur. Liposuction hakkında ve operasyona ilişkin merak edilen her türlü konular hakkında sağlık kuruluşlarından gerekli bilgiler alınabilir.

Liposuction Öncesi

Uygulama öncesi süreç hem hastalar hem de cerrahlar açısından son derece önemlidir. Bu operasyonu yaptırmaya karar veren hastalar öncelikle gerekli salık merkezlerine giderek ön muayene olur ve şikayetçi oldukları bölgeler hakkında uzmanlar ile görüşür.

Bu aşamada ameliyat ile ilgili her türlü konu konuşulur ve hastaya gerekli bütün bilgilerin verilmesi sağlanır. Operasyonun gerçekleşeceği yönteme ilişkin de hastaya bilgiler verilir ve iyileşme dönemi hakkında hasta bilgilendirilir.

Yağ aldırma operasyonları birçok farklı teknikle uygulandığı için bu uygulamada genel anestezi uygulanır. Bu aşamada hasta için hangi yöntemin uygun olduğu operasyon öncesi yapılan incelemelerde belli olur.

Yağ alınacak bölgelerin yoğunluğu v e uygulamanın derinliğine göre hastaya uygun model tercih edilir ve hastaya bu yönde bilgi verilir. Sağlık kuruluşu ile iletişime geçerek hem operasyon öncesi hakkında hem de liposuction fiyatları hakkında gerekli bilgilerin alınması mümkün olur.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Günümüzde en sık tercih edilen operasyonlar arasında olan yağ aldırma uygulamaları bulunmaktadır. Daha sağlıklı ve güzel görünümlü vücutlara sahip olunması da mümkün olur. Ergenlik yaşını aşan ve ön incelemeler neticesinde uygunluğu saptanan her hasta bu uygulamayı yaptırabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma uygulamaları için birçok farklı teknik kullanılabilir.  En sık tercih edilen yöntem lazer olmakla birlikte tercihe göre vaser operasyonlar da tercih edilebilir. Bölgedeki yağların çokluğu bu durumda yapılacak uygulamanın yöntemine de karar verir.

Yapılacak muayene ile hastalarda hangi yöntemin uygulanacağına da karar verilir. Lipo teknikleri hakkında gerekli bilgiyi uzmanlardan edinen hastalar böylece bu süreci daha rahat atlatır.

Liposuction Sonrası Süreç

Liposuction ve operasyonun ardından nelerin yaşanacağı konusu birçok hastanın düşündüğü durumlar arasında yer alır. Operasyon sonrası ağrıların nasıl olacağı, iyileşme sürecinin ne kadar süreceği gibi durumlar her hasta tarafından merak edilir.

Lazer ile yapılan uygulamalarda kısa sür içerisinde normal yaşama geri dönmek mümkün olur. Diğer operasyonlarda aynı gün hastanede kalmak söz konusu olabilir.

En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?           

Vücutta genelde en fazla yağlanmaya müsait olan bölgeler karın bölgeleridir. Bu nedenle yağ aldırma uygulamaları genelde karın bölgelerinde tercih edilir.  Bölgenin müsait olması nedeni ile birçok yağ hücresi karın bölgesinde hızla yağlanmaya neden olur.

Karın bölgesinin ardından kalça ve basen bölgeleri de yağ aldırma işlemi için tercih edilen diğer bölgelerdir. Her hastada vücut tipi arklı olmakla birlikte genelde bu gibi birkaç bölge üzerinden bu işlemin uygulanması tercih edilir.

Aşırı kiloya sahip olan hastalar yağ aldırma uygulamalarını vücut genelinde de talep edebilirler. Kilo almaya bağlı olarak vücudun her bölgesinde biriken fazla yağların da birikmesi mümkün olur.

Bu durumda hasta ile yapılacak görüşme neticesinde işlemler sınıflandırılır ve yine istediği her bölge üzerinden yağ aldırmak mümkün olur. Bölgelerde ne tür değişmelerin meydana gelebileceği gibi teknik bilgiler operasyon öncesinde hastalara bildirilir.

Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Birçok uygulama gibi yap aldırma uygulamalarında da kalıcılıktan söz etmek için vücutta gözle görülür bir değişikliklerin söz konusu olmaması gerekir. Yağlar beslenme alışkanlıklarında bulunan yanlışlar nedeni ile meydana gelir ve sağlıksız beslenmenin devam etmesi durumunda yine bu uygulamaların tekrarlanması da söz konusu olabilir.

Bir kez yağ hücrelerinin alındığı bölümde birçok dönemde tekrar yağ görülmez. Ancak yağ hücrelerinin tekrar dolması ile bölge yine yağ alımına müsait hale gelebilir. Bu konuda gerekli her türlü bilgiyi doktorlar hastalara anlatır. Bu görüşme esnasında liposuction fiyatları hakkında da her türlü bilginin alınması mümkün olur.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Liposuction fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bölgedeki yağ oranına göre uzmanlar gerekli incelemenin ardından fiyat bilgisine sahi olur ve hastalar ile paylaşırlar. Hastalar gerekli bilgi için hastanelerin çağı merkezleri ile iletişime geçebilir.

Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

Liposuction fiyatları kadar uygulamanın hangi yöntemler ile yapılacağı da önemlidir. Hangi tekniğin uygulanacağı uygulamanın yapılacağı bölgeye ve türüne göre değişir. Lazer uygulamalarında genelde lokal anestezi tercih edilirken daha derin uygulamalar için genel anestezi tercih edilir.

Liposuction Fiyatları 2023

Liposuction fiyatları ve operasyona ilişkin merak edilen her tür bilgi ancak ön muayenenin ardından belli olur. Bu nedenle bu operasyona karar veren kişilerin öncelikle muayene olmaları ve uzmanlar ile bire bir iletişime geçmeleri yeterlidir. Liposuction fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.