Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme; Kadınların sıklıkla tercih ettikleri meme üzerinde gerçekleştirilen büyütme operasyonlarının birçok farklı nedeni bulunur. Öncelikli olarak meme kanseri hastalığına yakalanan ve bu hastalıktan kurtulan kadınlar alınan meme dokusunun yerine tekrar dolgu yaptırarak eşit göğüslere sahip olur.

Bununla birlikte bir meme ile diğer meme boyunun birbiri ile aynı olmaması durumunda da yine kadınlar bu operasyonları tercih edebilirler. 

Simetrik dengenin sağlanması ile özgüven kazanan kadınlar da sosyal yaşamda böylelikle daha atılgan olurlar ve rahat davranırlar. Plastik cerrahi tarafından gerçekleştirilen meme büyütme fiyatları hakkındaki fiyatlar yine operasyon merkezimizden öğrenilebilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Ergenlik dönemini bitiren ve meme gelişimini tamamlanan genç kızlar istedikleri meme boyutuna sahip olamadıklarında bu operasyonları tercih edebilirler.

Kanser gibi ciddi durumların yanı sıra görünümünü düzleştirmek için bu operasyonlar için randevu alabilirler. Psikolojik olarak bu urumdan olumsuz etkilenmek istemeyen genç kızlar tercih edecekleri başarılı operasyonlar ile daha büyük ve gösterişli göğüslere sahip olabilirler.

Memelerde istenilen büyüklüğün elde edilememesi genelde genç kızlarda genetik olarak gelen bir durumdur. Ebeveynlerinde büyük göğüsleri bulunmayan genç kızların da göğüs yapıları küçük olur.

Bu nedenle tercih edilecek operasyonlar sonucunda istenilen mutlu sonuçların alınması sağlanır. Göğüs büyütme fiyatları hakkında istenilen bilgilerin doğru olabilmesi için hastaların kliğinizim ile görüşmeleri gerekmektedir.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Bu operasyon bir tür cerrahi operasyondur ve sonuçları birçok durumda olumlu olur. Göğüs yapısını beğenmeyen ve kendisini iyi hissetmeyen her bayan bu operasyonu tercih edebilir.

Dış görünüşünde ideal kiloya sahip olan bayanlar da bu operasyonu yaptırarak kusursuz göğüslere sahip olabilirler. Meme büyütme fiyatları ve operasyona ilişkin her tür bilgi operasyonu yapacak olan cerrahlardan alınabilir.

Meme Büyütme Öncesi

Bu operasyonlar öncesinde hastaların bir ön muayeneden geçmesi usg ve mamografi çektirmesi gerekir. Çekilecek usg filmi ile göğüs dokusunun net görülmesi ve incelenmesi de mümkün olur. Bu sayede hastanın genel durumu hakkında da bilgi sahibi olunur.

Çekilen bu film ile göğüs üzerinde de işaretleme yapılması sağlanır. Hastalar bu aşamada ameliyat sırasında yapılacak işlemlere ait detaylı bilgiler edinir ve ameliyat sürecini daha rahat geçirir.

Meme Büyütme Sonrası

Operasyon sonrasında hastalar belirli bir süre ağrı çekecektir. Bu durum normal olmakla birlikte geçici bir durumdur. Spor sütyen modelleri giyilerek bu süreç kolaylaştırılabilir. Doktorun verdiği ilaçların düzenli olarak kullanılması ile de iyileşme sürecini hızlandırmak söz konusu olabilir. Göğüs büyütme fiyatları ön muayene ile netleşir ve hastaya bildirilir.

Ameliyat sonrası yapılması gerekenlere ilişkin de hastalar bu aşamada bilgilendirilir. Hastanın aklında olan her tür sorular cevaplanır. Ameliyat esnasında eğer hastaya protez uygulanacak ise bu konuda da hastaya detaylı bir bilgi verilir.

Hastanın tercihleri doğrultusunda hastanın tercihine ve istediği meme modeline göre en doğru ameliyat yöntemine karar verilir ve ameliyat için uygun tarih alınır. Ameliyat öncesi süreçte meme büyütme fiyatları hakkında da detaylı bilgilerin edinilmesi mümkündür.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları

Bu operasyonun hazırlık sürecinde hasta ile doktorun birbiri ile aynı fikre sahip olması ve iyi anlaşabilmesi oldukça önemlidir. Hastanın göğsü üzerinde yapılacak çalışmalar neticesinde hastanın ne istediği tam olarak anlaşılır ve ameliyat rotası çizilir.

Göğüs yapısının ne denli büyük olacağı, memenin doku özellikleri, dokuların genel itibari ile sağlık durumu gibi birçok farklı detay gözden geçirilir. Ameliyat için gerekli yönteme de karar verilmesi ile hastalar rahat bir şekilde ameliyat için hazır halde bekleyebilir. Hastalar operasyon öncesinde tercih edecekleri merkeze giderek göğüs büyütme fiyatları hakkında da detaylı bilgi alabilir.

Göğüs Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Meme içerisinde yapılacak büyütme işlemlerinde kimi durumlarda silikon dokulara ihtiyaç duyulabilir. İmplant dokular meme içerisinde uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kalabilir. Yuvarlak ve damlacık şeklinde iki farklı çeşitte yerleştirilen bu dokular memenin yeni görünümünü de belirler.

Bu malzemelerin dış kısımları insan vücuduna uyum s ağlayacak özelliklerde üretildiği için zaman içerisinde herhangi bir şekilde probleme neden olmaz. Meme büyütme fiyatları ve operasyona dair sürecin detayları yapılacak ön muayene ile belli olur.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Operasyon için gerekli olan silikon modeline hastanın kendisi ve doktor birlikte karar verir. Yeni görünümünün nasıl olmasını istiyorsa o şekilde hasta istediği modele karar verebilir. İçi boş jel parçalar olarak adlandırılan bu silikon malzemeler ile meme dokusundaki her bir boşluğun doldurulması da mümkün olur.

Meme Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Tercih edilen bu büyütme operasyonları ile memenin daha büyük bir görünüme sahip olması sağlanır. Yapılan bu ameliyat ile vücut bambaşka bir görünüme bürünebilir.

Bir defa uygulanacak bir ameliyat ile istenilen sonuç alınmazsa ilerleyen süreçlerde bu ameliyatların tekrarlanması mümkündür.

Bu sayede hastalar ilerleyen zamanlarda istedikleri meme yapılarına sahip olabilir. Hastalar sağlık merkezlerinde yapılacak muayene ile meme büyütme fiyatları ve ayrıntıları hakkında gerekli bilgiye ulaşabilir.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Cerrahi müdahale gerektiren her operasyon risk içerir. Bu anlamda bu operasyonlar da risk taşır.  Enfeksiyon, ağrı, his değişikliği gibi sorunlar ile geçici süreçte baş edilebilir.

Meme Büyütme Fiyatları 2023

Meme büyütme fiyatları hakkında net bilgi edinebilmek için hastanın muayeneden geçmesi ve ne tür bir işlem istediğinin belirlenmesi gerekir. Bu kapsamda gerekli operasyonun yöntemleri belirlendikten sonra net fiyatlara sahip olmak da mümkün olur. Meme büyütme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.