Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme; Meme dokusunda çok fazla yağ dokusu bulunan ve kasa sahip olamayan bayanların tercih ettiği bir operasyondur. Bu meme dokusunun içerisinde eğer yağ dokusu gereğinden fazla ise ve gerekli kas oranı meme içerisinde yer almıyorsa bu durumda memeler yer çekiminin bir sonucu olarak aşağıya doğru sarkma eğilimi gösterir.

Bu durumun sonucunda ise eğer aşırı kilo alımı söz konusu olursa bu memeler biçimsiz durmaya başlar ve giderek çirkin bir görünüm kazanır.

Yaşlanmaya da bağlı olarak meydana gelen bu sarkma sonucunda memelerin içi giderek boşalır ve bayanların huzursuzluk yaşamalarına ve özgüven kaybı yaşamalarına neden olur. Meme dikleştirme fiyatları ve operasyona ait birçok detay sağlık kuruluşlarında hastalara bildirilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme operasyonları içerisinde en sık tercih edilen dikleştirme operasyonları genel anestezi eşliğinde yapılan operasyonlardır. Operasyon için tercih edilecek yöntem operasyonun süreceği zamanı da belirler. Hastalar yapılacak ön muayene ile meme dikleştirme fiyatları, operasyonun nasıl yapılacağı ve kaç saat süreceğine ilişkin detaylı bilgilerin alınması da mümkün olur.

Meme dokusunda çok hafif bir sarkma görülen kişilerde operasyon ortalama olarak 2-4 saat arasında gerçekleşir ve meme dokusuna hafif bir silikon doku yerleştirilir. Daha geniş çaplı yapılacak olan operasyonlarda gerekli işlemler yapılır ve memenin daha dik bir görünüme sahip olması sağlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen dikleştirme operasyonları birçok kadının tercihi olabilir. Herhangi ciddi bir sağlık problemi bulunmayan hastalar yapılacak ön muayene ile bu operasyon için uygun olup olmadıklarını öğrenebilir.

Meme dokusunda sarkmadan şikayetçi olan ve sosyal yaşamda özgüven eksikliği bulunan kişiler tercihlerine göre bu operasyon için gerekli kontrolleri yaptırabilir. Meme dikleştirme operasyonu yaptırmak isteyenler meme dikleştirme fiyatları ve operasyon bilgilerini edindikten sonra bu operasyonu tercih edebilirler.

Meme Dikleştirme Öncesi

Meme üzerinde yapılacak her operasyon için öncelikle mamografi ve usg film sonuçları istenir. Meme dokusunun yakından incelenmesini sağlayan bu filmler kadınların meme dokularına ait de önemli bilgiler verir.

Ön muayene ile film çektiren hastaların filmlerine bakılarak herhangi bir hastalık olup olmadığı anlaşılmakla birlikte operasyonun nasıl yapılacağına ilişkin de bir rota çizilir. Operasyonda işlem yapılacak bölgelerin de işaretlenmesi sağlanır ve bu konuda hastaya gerekli bütün bilgiler verilir.

Eğer hastalar bu operasyon için uygunsa bu durumda hastaya operasyon esnasında yapılacak işlemler hakkında gerekli bilgiler verilir. Hasta bu aşamada aklına takılan bütün soruları sorar ve meme dikleştirme fiyatları başta olmak üzere her tür soruya ayrıntılı cevap bulur.

Doktorlar sürecin nasıl geçeceğine ilişkin bilgileri aktarır ve iyileşme sürecine dair de detaylıca görüşülür. Hastaların ameliyat sürecini rahat geçirmeleri ve operasyonda rahat olmaları sağlandıktan sonra operasyon günü geldiğinde hastalar operasyona alınır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Operasyon sonrası hastalar gözlem için bir odaya alınır. İyileşme dönemi boyunca gerekli filmleri çekilen hastaların durumları yakından takip edilir.

İlk haftalarda meme dokusunda oluşabilecek etkiler üzerinde görüşülür ve her türlü duruma müdahale edilir. Hastalar herhangi bir problem olmaması durumunda hastaneden 1 – 2 gün içerisinde taburcu olur ve ilerleyen süreçlerde kontrol için düzenli tarihlerde randevu verilir.

Operasyon sonrasında hastalara doktor tarafından özel bir sutyen verilir. Bu sutyen kullanımı hem iyileşme sürecini hızlandırır hem de oluşacak ağrıları en aza indirir. Hafif dikişler kendiliğinden düşer ve hastanın iyileşme süreci yakından takip edilir.

Bir süre sağlıklı beslenmek zorunda olan hastalar eğer sigara ve alkol tüketimini de bırakırlarsa bu süreci son derece rahat bir şekilde atlatabilir. Hastalar bu süreçte olabildiğince çevreden yardım almalı ve olabildiğince az hareket etmelidir.

Sosyal hayata döndükten sonra hareketler de normalde dönebilir. Meme dikleştirme fiyatları da merak edilen sorular arasında yer alır ve operasyonun yapılacağı merkezlerden bu konu ile ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir Mi?

Hastaların birçoğu operasyonun ardından emzirebilmenin mümkün olabileceğine ilişkin sorular sorar. Bu durum operasyon esnasında belli olur ve operasyon sonrasında hastalara gerekli bilgiler verilir.

Meme dokusunun uç kısımlarına dokunulmazsa tekrar emzirmek öz konusu olabilir. Ancak meme ucu dokuları işlem görürse bu durumda emzirmek de mümkün olmaz. Meme dikleştirme fiyatları ve daha birçok merak edilen detay hakkında gerekli sorular klinik yönetimi ile konuşularak cevap bulabilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir Mi?

Merak edilen bir diğer konu tekrar meme bölgesinde sarkma olup olmayacağıdır. Eğer hastalar ilerleyen süreçlerde çok aşırı kilo almazsa ya da hamile kalmazsa bu durumda sarkmaların önüne büyük oranda geçmek mümkün olur.

Ancak oluşacak hamilelik durumunda tekrar bu operasyonların da tekrarlanması söz konusu olabilir. Meme dikleştirme fiyatları ve operasyon sonrasında yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgi uzmanlardan edinilebilir.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir Mi?

Meme üzerinde değişiklik yaparak birçok sorunun giderilmesi mümkündür. Hastalar doktorlar ile yapılacak ön muayene ile birçok konuda görüşerek bilgi sahibi olabilir.

Meme dokusunda meydana gelen tahribatların da operasyon ile geçip geçmeyeceğine ilişkin detaylar ön muayene ile belirlenir ve doktorlar bu konuda gerekli çalışmaları yapar. Her türlü çatlağın giderilmesi ve meme dikleştirme fiyatları ile ilgili her türlü konu için hastaların sağlık kuruluşları ile görüşmeleri gerekir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici Midir?

Göğüs dikleştirme operasyonlarında açılacak olan bölgeler memelerin alt dokuları olacağı için ilk bakışta belli olacak cinste değildir. İlerleyen durumlarda bu izlerin de azalması ve süliet mümkün olabilir.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2023

Meme dikleştirme fiyatları yapılacak operasyona ve merkezin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Hastalar gerekli araştırmayı yaptıktan sonra fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olabilir. Meme dikleştirme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.