Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme; memelerde gerçekleştirilen küçültme operasyonları büyük göğüslerin vücuda verdiği rahatsızlıklardan dolayı yapılır.

Büyük memeler sırt ve omuz bölgelerinde uyguladıkları baskılar nedeni ile kadınları rahatsız ederler. Boyun fıtığı ve dermatit başta olmak üzere meydana gelen birçok ciddi rahatsızlık nedeni ile bu operasyonlar tercih edilir ve başarılı sonuçlar ile daha sağlıklı ve daha güzel görünümlü bir vücuda sahip olunması mümkün olur. Meme küçültme ameliyatı hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Memelerde uygulanan küçültme ve düzeltme operasyonları bir estetik cerrah tarafından gerçekleştirilir. Operasyon öncesinde cerrah meme bölgesini detaylıca inceler ve operasyonu nasıl yapacağına karar verir.

Kişilerde sebep olduğu psikolojik etmenler hakkında değerlendirme yapılır ve operasyon süreci böylece başlar. Operasyon öncesi yapılan muayenede küçültme için işaretlenen böğleler üzerinden operasyon esnasında küçültme işlemleri gerçekleştirilir.

Gerekli kesik ve büyük parçaların alınması için memelerde bazı bölgelerde deriyi açma işlemleri uygulanır ve dolayısı ile ameliyat sonrasında meme bölgesinde dikişler meydana gelir. Meme operasyonları her hastada farklı şekillerde gerçekleşir. Hastalar sağlık merkezlerine giderek meme küçültme fiyatları ve ayrıntılar hakkında daha detaylı bilgiler alabilir.

Göğüs Küçültme Yöntemleri

Meme operasyonları genelde memelerin alt kısımlarından açılacak küçük kesiler ile gerçekleştirilir. Herhangi bir özel durum bulunmadığı müddetçe memenin alt kısımlarından T şeklinde kesiler açılır ve bu alanlardan memenin iç bölgelerine girilir.

Daha önce işaretlenen bölgelerde erekli doku alımları sağlanır ve memeye son şekli verilene kadar operasyon devam eder.

Operasyon sonrasında dikişlerin alınması ile iyileşme süreci başlar ve hastalar kısa süre içerisinde normal yaşamlarına geri dönebilir. Göğüs küçültme fiyatları ve operasyon detayları hakkında tüm bilgiler hastaya cerrahlar tarafından verilir.

Meme Küçültme Öncesi Aşamaları Nelerdir?

Operasyon öncesinde hastaların mutlaka sağlık muayenesinden geçirilmesi gerekir. Yapılacak ön muayene esnasında hastaların meme bölgeleri incelenir ve operasyonun hangi bölgelerden yapılacağına karar verilir.

Hastalar bu aşamada operasyonun nasıl geçeceğine ilişkin bilgiler edinir ve iyileşme sürecinde uyması gererken durumlar hakkında bilgi sahibi olur. Dikişler hakkında da hasta bilgilendirilir ve sonuçlara hazır olması sağlanır. Bu şekilde hasta edindiği bilgiler ile ameliyat sürecini daha rahat ve güvenli geçirir.

Meme Küçültme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Meme operasyonları sonrasında doktorların tavsiye ettiği korse modellerini kullanarak iyileşme sürecini hızlandırmak mümkün olur.

Verilecek ağrı kesiciler ile de iyileşme sürecini rahat atlatmak mümkün olur. Dikkatli hareket ederek haftalar içerisinde normal yaşam sönmek mümkün olur. Meme küçültme hakkında merak edilen bütün sorular doktorlara sorularak yanıt bulabilir.

Meme içerisinde yapılacak operasyonlar hakkında her tür ayrıntıyı ve göğüs küçültme fiyatları hakkında merak edilen bütün soruları hastalar bu aşamada doktorlara sorarak bilgi alabilir.

Göğüs Küçültme Riskleri Nelerdir?

Cerrahi müdahale gerektiren birçok operasyonda birtakım riskler bulunur. Meme içerisinden yapılacak küçültme operasyonlarında da birtakım riskler bulunmaktadır. Cerrahlar ile hastalar arasında yapılacak ön muayene sırasında gerekli her tür risk hastalara bildirilir.

  • Operasyonda karşılaşılması en sık olan risk enfeksiyon ve kanama durumlarıdır.
  • Memelerin uç kısımları bu operasyon sonrasında hasar görebilir.
  • Emziren anneler için tehlike oluşturabilecek şekilde emzirme kanalları tıkanabilir. Bunun donucunda emzirme yetisini kaybetmek söz konusu olunabilir.
  • Eğer operasyon gerekli cerrahi ortamda yapılmazsa bu durumlara ek olarak birçok farklı sağlık problemi ile karşılaşmak da söz konusu olabilir. Meme küçültme fiyatları ve oluşabilecek riskler konusunda cerrahlar hastalara önceden gerekli her tür bilgiyi verir.

Göğüs Küçültme Sonra İz Kalır Mı?

Cerrahi müdahale gerektiren her operasyonda dikişler kaynaklı izlerin kalması söz konusudur.  İzin boyutunun ne kadar olacağı ise operasyon sonrasında belli olmaktadır.

Şayet yapılacak küçültme işlemi çok geniş çaplı ise bu durumda izin de büyük olmasından söz edilebilir. Bununla birlikte daha küçük çaplı operasyonlarda izler de küçük olarak göze çarpar. Lolipop şeklinde gerçekleştirilen operasyonlarda ameliyat sonrası görülebilecek iz son derece az olur. Meme başlarında açılacak olan izler çoğu durumda hiç yok gibi görünür.

Operasyon ters T şeklinde gerçekleştiğinde ise gözle görülür izlerin kalması söz konusu olur. Ancak bu durumda da memenin alt kısımda yer alacağından dolayı meme katlı şekilde durduğu halinde iken herhangi bir iz görülmez. Memeyi elle yukarı kaldırma durumunda iz de görünür halde ortaya çıkar.

Göğüs Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur Mu?

Her operasyon olduğu gibi meme operasyonlarında da birtakım ağrıların olması söz konusu olur. Bu dönemde cerrahların verdiği ilaçların düzenli kullanılması ile ağrıların da dindirilmesi mümkün olur ve bu süreç daha rahat atlatılır. Meme küçültme fiyatları ve operasyon sonrası süreç hakkında sağlık kuruluşundan gerekli bilgiler alınabilir.

Göğüs Küçültme Kansere Sebep Olur Mu?

Bilinen şekilde bu operasyonların kanser ile bir ilişkisi yoktur. Yapılacak ön muayene esnasında meme herhangi bir sorun oluğunda bu durum fark edilir ve operasyon ertelenerek kişiler öncelikli olarak bu sorun için tedavi sürecine alınır.  Hastane ile görüşerek oluşabilecek riskler ve meme küçültme fiyatları hakkında tüm bilgiler edinilebilir.

Göğüs Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlık problemi kadar psikolojik nedenler dolayısı ile de bu operasyonların tercih edilmesi söz konusu olabilir. Özgüven olarak kendisine güveni az olan veya olmayan kadınlar daha düzgün göğüslere sahip olmak için de bu operasyonu tercih edebilirler.

Daha birçok farklı nedenden ötürü gerçekleştirilen bu operasyonlar sonucunda kadınların daha sosyal bir yaşama sahip olmaları sağlanır. İzin belgesi bulunan sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen meme küçültme hakkında gerekli bilgiyi sağlık kuruluşlarından edinmek mümkün olur.

Meme Küçültme Fiyatları 2023

Meme küçültme fiyatları her uzmanın ve hastanenin özelliğine göre değişir. Bu nedenle hastalar en net bilgi için sağlık kuruluşlarının çağrı merkezleri ile iletişime geçmelidir. Meme küçültme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.