Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu, dudak kenarlarında yaşlanmaya bağlı meydana gelen ince çizgilerin giderilmesi için yapılan estetik işlemlere denir. Dolgu uygulaması sayesinde kişiler rahatsız eden yaşlanma çizgilerinden pratik bir yolla kurtulabilir. Derin çizgiler bebeklik döneminde görüldüğü gibi yaşlanmaya bağlı olarak kişilerde daha da derinleşmektedir.

Derin çizgiler kişilerde mutsuz bir yüz ifadesine neden olup gülme sırasında daha da derinleşmektedir. Derin çizgilerin giderilmesi için nazolabial dolgu uygulaması en pratik ve en etkili çözüm yoludur. Burun kenarından ağız çevresine doğru inen çizgilerin oluşmasına neden olan yağ kayıplarını yok ederek bölgedeki derinleşmeyi ortadan kaldıran yararlı bir uygulamadır.

Nazolabial Dolgu Yapılışı 

Derin çizgilerin giderilmesi için yapılan nazolabial dolgu uygulaması hyaluronik asit maddesinin olukları doldurması için enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Dolgu yapılacak bölge lokal kremler sayesinde uyuşturulması sağlanarak kişinin ağrı ya da acı hissetmemesi için ön hazırlık aşamasıdır.

Bölge hazırlandıktan sonra hyaluronik asit enjektörlerle enjekte edilip olukların doldurulması sağlanır. İşlemler 25-30 dakika gibi bir sürede tamamlanır. İlk seansta tüm dolgu yapılırsa hasta oluklardaki dolguyu hissederek rahatsızlık hissi duyar.

Bu nedenle ilk seansta yarım dolgu doldurulması ikinci seansta geri kalan dolgu enjektesi yapılır. Çizgilerin giderilmesi için yapılan dolgu işlemleri tek başına ya da diğer dolgu uygulamalarıyla birlikte yapılabilir ve herhangi bir sakıncası ya da yan etkisi yoktur.

Yan etkisi olmayan ve kişiye herhangi bir zararı olmayan uygulamanın yapılması için nazolabial dolgu fiyatları hakkında bilgi almak hasta açısından da uygulama yapılacak merkezimiz açısından önem taşımaktadır. Değişkenlik gösteren bir yapıda olduğu için kullanılacak olan malzemelerin ve yöntemin de belirlenmesi açısından önem taşımaktadır.

Nazolabial Dolgu Öncesi 

Dolgu uygulamasından önce kişi mutlaka uzman bir kişiye sorunlarını aktarmalı ve yapılacak işlemlerin belirlenmesi için uzman kişi tarafından muayene gereklidir. Yanaklar çökme ve derin çizgileri olan herkese uygulama yapılması uygundur. Bu nedenle kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenli olan dolgu uygulaması yapılabilir.

Uygulama öncesinde kişiye uygun yöntem belirlenmesi yeterlidir. Herhangi bir bakım ya da ön hazırlık gerektirmeyen işlemlerdir. Oldukça pratik ve güvenli olan çizgilere müdahale için yapılan dolgu uygulaması sayesinde kişiler yüzlerindeki mutsuz ifadelerden pratik bir şekilde kurtulurlar. Uygulama öncesinde kişiler nasıl işlemler yapılacağı  için mutlaka uzman kişiden bilgi almalıdır.

Nazolabial Dolgu Sonrası 

Dolgu işlemleri pratik ve kısa süreli olmasından dolayı hasta günlük yaşamına hemen dönebilme konforuna sahiptir. İlk gün dikkat edilmesi gerekenler makyajdan kaçınmak ve ağır sporlar yapmamaktır.

İlk bir hafta işlemler açısından önem taşıdığı için sıcak suyla temas olmamalı ve sauna hamam gibi sıcak ortamlardan kaçınılmalıdır. İlk günler cilt üzerine baskı yapacak ve sıcak temas sağlayacak her şeyden kaçınılmalı ve dikkat edilmelidir.

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında uzman kişi bilgilendirme yaparak hakkında bilgi vermelidir.

Sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar dışında bakım gerektirmeyen ve kalıcılığı kişinin kullanımına, kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak değişen, en fazla 1,5 sene kalıcılık gösteren güvenli bir uygulamadır. Uygulamadan en fazla 2 hafta sonra cilt esnekliğini kazanarak en son halini alır.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır? 

Hyaluronik asit kişiden kişiye değişiklik gösteren kalıcılık süresine sahiptir. Vücutla uyumlu bir madde olmasından dolayı enjekte edildikten sonra zararı ya da yan etkisi görülmeyen dolgu işlemleri sayesinde kişi mutsuz yüz ifadesinden kurtulur.

Kişiden kişiye değişiklik gösteren kalıcılığa sahip olan dolgu uygulaması 3 gün içinde etkisini gösterir ve kullanıma bağlı olarak 18 aya kadar kalıcılığı vardır. Kalıcılık en kötü ihtimal göz önüne alındığında 9 aya kadar devam etmektedir. Yapılan doğru işlemlere ve dolgu malzemesinin kalitesine göre nazolabial dolgu fiyatları farklılık göstereceği gibi kalıcılık da değişmektedir.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar 

Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen çizgilerin derin görüntüsünün yok edilmesi için gerçekleştirilen dolgu işlemlerini tercih eden kişiler çizgilerin doldurulması sonucu oldukça başarılı sonuçlar almaktadır. Dolgu işlemlerinden önce muayene olarak çizgilerin derinliği ve ne kadar dolgu malzemesi gerektiği belirlendikten sonra kişiler için önemli konu nazolabial dolgu fiyatları için bilgi almaktır.

Dolgu işlemleri herkese güvenle yapılırken hamilelik ve emzirme gibi durumlar söz konusu ise mutlaka uzman kişi bilgilendirilmeli ve süreç bu dönemlerden sonra başlanmalıdır. Alerji ve şeker hastalığı gibi durumlarda söz konusu ise uzman kişi onayından sonra dolgu işlemleri başlamalıdır.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2023

Uygulamada hastaya göre değişken faktörlere bağlı olarak nazolabial dolgu fiyatları farklılık gösterecektir. Dolgu işlemlerinin yapılacağı merkez ve uygulama yapacak olan uzman kişinin deneyimi göz önüne alındığında nazolabial dolgu fiyatları farklılık göstermekte ve her hasta için özel plan oluşturulmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı ön görüşme yapılarak kişiye özel tedavi planı uygulanmalı ve kişilerin kendilerine özel uygulama yapılmalıdır. Herkese güvenle yapılabilir olan bu dolgu uygulaması yan etkiye sebep olmaması için uzman kişiler tarafından ve sağlık bakanlığından onaylı olan bir merkezde yapılmalıdır.

Her kliniğin ücretlendirmesi kendisine özel olmakta ve nazolabial dolgu fiyatları kişilere özel oluşturulmaktadır. Nazolabial dolgu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.