Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta Yüz Germe Ameliyatı, estetik ve gergin yüz hatlarına sahip olmak için tercih edilir. Bu doğrultuda yardımcı kozmetik ürünleri bulunur.

Bunun dışında daha kalıcı sonuçlara ulaşmak için bu ameliyat tercih edilir. Orta yüz olarak adlandırılan bölge göz kapağı yanak ve ağız kısmında bulunan alandır. Orta yüz  germe ameliyatı ile elmacık kemiklerine ve yüzdeki kırışıklıklara operasyon yapılır.

Böyle bir işleme ihtiyaç duyulmasının en önemli nedeni yaşın ilerlemesi ile beraber yüzde görülen sarkmalar, gözaltlarında meydana gelen torba şeklindeki şişlikler ve yüzdeki çizgilerden kaynaklanır.

Bu işlem sayesinde daha genç bir görünüm elde eden kişiler psikolojik olarak kendilerini rahat hissettikleri gibi estetik yüz hatlarına sahip olurlar. Son zamanlarda popüler hale geldiği için kadınlar tarafından sıkça tercih edilir.

Orta Yüz Germe Nedir?

Orta yüz germe ameliyatı yüzün orta kısmında meydana gelen ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilerek daha estetik görünüme sahip yüz hatlarını verilmesi sağlanır. Yerçekiminin etkisi ve yaşın ilerlemesi ile birlikte yanaklarda görülen sarkmalar, burun bölgesinde meydana gelen çukurluklar ve ince çizgiler, ağız kısmında görülen kırışıklıklar son derece rahatsız edici bir görüntü verir.

Fakat gelişen teknoloji ve yeni nesil cihazlar sayesinde birçok kişi için rahatsız edici bu durum ortadan kaldırılır. Orta yüz germe ameliyatı daha çok orta yaş seviyesinde bulunan kişiler tarafından tercih edildiği için genç bir görünüme kavuşurlar. Uygulanan işlemler sayesinde gergin yüz hatlarına sahip olunduğu gibi elmacık kemikleri ise daha hoş bir görüntüye kavuşur.

Orta Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Her estetik operasyonun kendine özgü işlem basamakları bulunur. Uzman doktorun tecrübesi doğrultusunda gözün alt kısmında bulunan kapaktan ya da ağzın içerisinden atılan kesiler yardımıyla gerçekleştirilir. Sorunlu bölge olarak adlandırılan sarkma ve ince çizgilerin bulunduğu bölgeler yukarı doğru asılarak yüz yeniden gergin bir forma kavuşur.

İşlem sırası doğrultusunda saçlı olan deri bölgesinden kesiler atılarak kamera yardımıyla operasyon gerçekleştirilebilir. Böylece deri altından yapılan işlemler istenilen sonuca kavuşan yüz hatları ile sonuçlandırılır.

Göz kapakları üzerinde görülen sarkmalar ve yorgun görüntüler ortadan kaldırılır. Böylece genç bir görüntüye kavuşmanın yanında canlı ve zinde vücut yapısı ile de kişiler son derece mutlu olurlar. Hangi yöntemle gerçekleşeceği doğrultusunda fiyatlar değerlendirilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Güzel ve estetik yüz formuna sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen orta yüz germe ameliyatı öncesinde hastalar tercih edecekleri doktordan bilgi alırlar.

Ameliyatın nasıl gerçekleşeceği ve ameliyat sırasında hangi yöntemlerin tercih edileceği konusunda görüşmeler yapılır. İşleme başlamadan önce kişilerin herhangi bir hastalığı olup olmadığı araştırılır.

Bu nedenle bazı testler yapılır. Orta yüz germe ameliyatı olacak kişiler kullandıkları ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirmeleri ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmaları gerekir.

Sigara kullanan kişiler ise ameliyat öncesinde sigarayı bırakması gerekir. Tüm bunların dışında orta yüz germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak bir doğrultuda hareket etmek gerekir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Hastaların yüz bölgesinde herhangi bir şişlik ya da ödem oluşmaması için flaster tarzı malzemeler kullanılır. Bu nedenle yüzde bir hafta kalacak flasterler doktor kontrolünde sırasında çıkarılır.

Ameliyat sonrasında hastaların dinlenmeleri yorucu işlerden uzak durmaları gerekir. Ağrı ve şişlikler 2-3 hafta sonra tamamen yok olurken yüzün istenilen forma kavuşması üç ayı bulur. Bu surenin ardından operasyon geçiren hastalar kendilerini daha genç ve dinamik hissedeceklerdir.

Orta Yüz Germe Kadınlar Kulübü

Orta yüz germe ameliyatı geçiren bayanlar sık sık soruların sorulduğu kadınlar kulübünde meraklıları için açıklamalarda bulunurlar. Özellikle orta yüz germe ameliyatı olmak isteyen ve bu konuda tedirginlik duyan kişilerin buradaki bayanlardan destek alması tüm korku ve tedirginliklerini ortadan kaldıracaktır.

Bunun dışında ameliyat öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği ve verilen süreçte nasıl dinlenilmesi gerektiği hakkında bilgiler bulunur. Bu doğrultuda ameliyat olmak isteyen hastalar orta yüz germe ameliyatı için belli bir bütçe ayırmaları gerekir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranlar

Son zamanların popüler estetik operasyonlarından biri olan orta yüz germe ameliyatı yaptıranların sayısında artış görülür. İnsanların bu ameliyata bu kadar ilgi göstermesinin farklı nedenleri bulunur. Yapılan ameliyatla beraber orta yüz ameliyatı yaptıranlar belirgin yüz hatlarına kavuşarak istediği görüntüye sahip olurlar.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Estetik ameliyatlar SGK kapsamında olmadığı için kişilerin belli bir bütçe ayırması gerekir. Orta yüz germe ameliyatı fiyatları yüzde görülen problemlere bağlıdır. Yüze uygulanacak işlem sayısı arttıkça fiyatlarda artış olmaktadır. Hastanenin kişilere sunduğu hizmetler, tercih edilen plastik cerrahın deneyimi orta yüz germe ameliyatı fiyatları üzerinde etkilidir. Orta yüz germe ameliyatı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.