Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği kişilerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı işlemleri içerisinde barındıran bir uygulamadır. Günümüzde birçok kişi gelişen teknoloji imkânlarından yararlanarak dış görünümüne estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

Bundan dolayı kalçasında şekilsel bozukluklar bulunan veya daha estetik bir görüntü katmak isteyen kişiler popo estetiği yaptırarak popo bölgesinin şekilli olmasını sağlar. Bu bölgede yapılacak olan cerrahi işlemlerde belirgin hatlara ve kıvrımlara sahip bir popoya sahip olmak mümkündür.

Kalça ve basen kısmı olarak adlandırılan popo bölgesi kadın vücut hatları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Popo estetiği sırasında kalça, bel ve basen bölgelerinde gerekli işlemler gerçekleştirilerek estetik operasyon tamamlanır.

Böylece popo bölgesi şekilli bir yapıya kavuşmakla beraber basenlerdeki fazlalıkların atılması, belin ise ince bir görüntüye sahip olması ortaya hoş bir vücut yapısının çıkmasını sağlar.

Popo Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Estetik öncesinde kalça yapısı değerlendirilerek hangi işlemlerin en doğru yöntemlerle uygulanacağı belirlenir. Kişilerin kas ve kemik yapıları göz önünde bulundurularak en uygun ve estetik görüntü yakalanmaya çalışılır. Kalçada bulunan yağlar ameliyat sırasında düzgün bir şekilde popo etrafına dağıtılır ve poponun daha dolgun görünmesi sağlanır.

Operasyon sırasında yağlar özellikle üst kalça olarak adlandırılan bölgede toplanır ve buranın yuvarlaklığı sağlanır. Bunun dışında kalçanın çeşitli bölgelerinde bulunan çukurluklar ve boşluklar operasyon sırasında ya o enjeksiyonu verilerek bu kötü görüntü giderilir.

Yağ alma olarak adlandırılan liposuction bazı bölgelerden alınan yağların yeniden değerlendirilmesi ile tercih edilen bir yöntemdir.

Pürüzlü, sarkma ve kötü görüntüler giderilerek düzgün kıvrımlara sahip popo görünümü sağlanır. İşlem sırasında fazla derilerde alınarak deri problemleri de giderilir. Yapılacak işlemlerin boyutu ve yöntemine bağlı olarak değişir. Hastaların vücut tipi oldukça belirleyici bir etkendir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Vücut hatlarının ve kıvrımlarının belirgin olmasını isteyen yetişkin bireyler tarafından tercih edilir. Günümüzde kişisel bakımına ve estetik görünümüne önem vermesi ile daha düzgün vücut hatlarına sahip olabilirler. Popo estetiği özellikle kadınlar arasında en çok merak edilen ve istenilen estetik işlemler içerisinde yer alır.

Bu nedenle popoda estetiği denilince ilk önce akla bayanlar gelir. Nadir de olsa erkeklerde bu operasyonu alır. Poponun şekilsel bozukluğunun bulunması ve yaşın ilerlemesi ile beraber meydana gelen sarkmaların kişilerin rahatsız etmesi popo estetiğini gerekli kılmıştır.

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Gerçekleşen operasyon sonrasında popo estetiği ile şekilli bir popoya sahip olan kişiler psikolojik ve fiziksel olarak bir rahatlama yaşarlar. Ameliyat sonrası hastalar aynı gün taburcu edildiği gibi bir gece hastanede bekletilebilir.

İşlemin gerçekleştiği bölgenin 2-3 gün su ile temas etmemesi gerekir. Hastaların bir hafta boyunca herhangi bir ani hareket yapmadan dinlenmesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır. İşlem sonrası çeşitli ağrı ve sızılar görülebilir bunlar zamanla geçecektir.

Popo Estetiği Ameliyatları Nasıl Planlanır?

Tercih edilen uzman doktor eşliğinde popoda gerçekleşmesi gereken operasyonlar tek tek belirtilir. Gerçekleşecek olan ameliyatın planlanmasında kişilerin istek ve ihtiyaçları ön planda tutulur.

Bu istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda en doğru yöntemlerle popo estetiği operasyonu gerçekleşir. Vücudun diğer bölgeleri olan bel ve basen kısmında ihtiyaç duyulacak işlemlerde belirlenir. Ameliyat sırasında popoya istenilen görünüm kazandırıldı gibi vücudun diğer hatlarında da poponun daha estetik durması için bazı operasyonlar gerçekleşir.

Popo Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Estetik işlem öncesinde hastalar popo estetiği ile merak ettiği soruları uzman doktora bildirir. İşlemin nasıl uygulanacağı, genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi verileceği işlemin ne kadar süre içerisinde gerçekleşeceği doktora sorulur.

Ayrıca hastalar kullandıkları ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirerek daha sağlıklı bir operasyonun gerçekleşmesini sağlarlar. Popo estetiği fiyatları da öğrenildikten sonra belirlenen gün içerisinde işlem yapılır.

Popo Estetiği Yaptıranlar

Popoda şekilsel bozukluk yaşayan kişiler kendilerini rahatsız hissettikleri için gelişen estetik operasyonlardan yararlanmayı tercih ederler. Popo estetiği yaptıranlar daha dik ve dolgun görünüme sahip popoya sahip olurlar.

Poposunun şeklinden memnun olmayan kişiler popo büyütme, popo germe, popo dikleştirme, bel basen şekillendirme operasyonları ile daha estetik bir görüntüye sahip olurlar. Popo estetiği yaptıranlardan işlemin detayları hakkında, işlem sonrasında nelere dikkat ettiğine dair sorular sorulabilir. Doktor ve klinik seçiminde nasıl bir yol izledikleri öğrenilir.

Popo Estetiği Fiyatları 2023

Estetik cerrahlar tarafından geliştirilen en yeni yöntemler ile beraber dolgun ve iri popo yapısına sahip olmak mümkündür. Popo estetiği fiyatları popo ile beraber bel, basen kısmında gerçekleşecek işlemlere bağlıdır.

Popo estetiği fiyatları üzerinde gelen kişileri ihtiyaçları ve sahip olmak istedikleri popo tipi de etkilidir. Popo estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.