Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatı operasyonlarında çoğu zaman alternatif imkânlar bulunur. Bu nedenle ameliyat olmaktan kaçınan, bıçak altına yatmaktan tedirginlik duyan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği yüz germe bantları yüz üzerinde başarılı sonuçlar verir. Yüz germe bantları yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Bant şeritlerinin doğru bir şekilde yerleştirilmesi yüzün istenilen forma ulaşmasında etkilidir. Yüz germe bantları tek kullanımlık olduğu için çıkarıldığı zaman yüz eski haline döner. Yüz germe bantları uzun süreli değildi kısa sürede çözüm sunar.

Bu nedenle birçok kişi yüz germe ameliyatı yaptırarak daha kalıcı işlemlere ihtiyaç duyar. Yüz germe fiyatları 2023 takip edilerek bu doğrultuda istenilen hizmet alınır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalıcı bir değişim yaşamak isteyenler yüz germe ameliyatı olarak genç bir yüze sahip olabilirler.  Yüz germe ameliyatı sırasında özellikle saçlı deri içerisinden kesiler atılarak bu kesilerden yüzün çeşitli bölgelerine ilerleme kaydedilir.

Yüz germe ameliyatının şekline bağlı olarak bazı ameliyatlarda hem dokular hem deri gerilmeye çalışırken bazı ameliyatlar sırasında ise dokular yukarıya kaldırılır.

Böylece yüzde sarkmanın olmadığı kırışıklıkların giderim diye pürüzsüz yüze sahip olmak mümkündür. Kalıcı ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım sağlamak isteyenler yüz germe ameliyatı ile başarılı bir sonuca ulaşabilirler.

Bu nedenle yüz germe ameliyatları 4-5 saat gibi bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşir. Yüz germe fiyatları yüzün deformasyonu doğrultusunda belirlenir.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Yüz germe ameliyatı kişinin kırışıklık sarkma gevşeme gibi durumlarına bağlı olarak uzun süre işlemin gerçekleştiği bir ameliyattır. Kimi hastalarda bu işlem 10 saatte kadar bile uzayabilir. Bu nedenle hastaların böyle bir ameliyat için sağlık koşullarının uygun olması gerekir.

Zararlı alışkanlığı bulunanlar, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, ameliyat sırasında ciddi sorunlara neden olabilecek hastalıkların olması gibi nedenlerden dolayı bazı hastalar yüz germe ameliyatı için uygun değildir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Yüz germe ameliyatı öncesinde uygulama sırasında herhangi bir sorun yaşamamak için hastalar bazı tıbbi muayenelerden geçerek, testler uygulanır. Ameliyat öncesinde alkol ve sigara kesinlikle bırakılmalıdır.

Bunun dışında Aspirin ve vitamin tarzı ilaçlarda 10 gün öncesinden bırakılmalıdır.  Yüz germe ameliyatı öncesinde hastalara sadece c vitamini başlatılır. Ameliyat öncesinde yüz germe fiyatları 2023 hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Yöntemleri

Yüz germe ameliyatı tercih edilen estetik cerrah ve kişilerin yaşadıkları problemler doğrultusunda farklı yöntem ve tekniklerle yapılmaya çalışılır. Yüz germe ameliyatı sırasında kullanılan yöntemler şu şekildedir: Klasik yüz germe, standart yüz germe, endoskopik yüz germe, orta yüz germe, periost altı yüz germe, derin plan yüz germ’dir.

Ayrıca kompozit yüz germe, tam yüz germe, mini yüz germe, SMAS yüz germe, MACS yüz germe, S-Lift yüz germe, Quick Lift yüz germe bulunur. Bu yüz germe yöntemleri yüzdeki deformasyon boyutuna bağlı olarak değişir.

Bazı yüz germe işlemleri hafif yüz kırışıklığı ve sarkmalarında kullanılırken bazıları ise ileri derecede görülen sarkmalarda tercih edilir. Yüz germe fiyatları tercih edilen yöntem doğrultusunda belirlenir.

Yüz germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe ameliyatı ile yüzün çeşitli bölgelerinde meydana gelen sarkma ve gevşemeler toparlanarak kırışıklıklar giderilir. Yüz ise genç bir görünüme sahip olur. Yüz germe ameliyatı yaptıranlar bu uygulamayı uzun süre kullanabilirler. Fakat yaşın ilerlemesine paralel olarak yeniden yüzde esnemeler görülebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Ameliyat sonrasında hastaların sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmesi için ağrı kesiciler verilir. Ameliyattan 2 gün sonra yüz su ile temas edebilir. İlk bir hafta dik yürümek ve aşağı bakmamak gerekir.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Yüz germe ameliyatı orta yaş bireyler tarafından tercih edilir. Yüz germe fiyatları kişilerin yüzde yaşadığı problemlere bağlı olarak değişir. Bu nedenle gerdirme işlemleri kimi hastalarda 10 saate kadar ilerleyen ameliyatlarla düzeltilmeye çalışılır.

Bunun dışında yüz germe fiyatları üzerinde tercih edilen estetik cerrahın deneyimi, hastanenin hizmet şartları ve kişilerin gerdirme işlemlerinin ardından hastanede kalıp kalmamaları da etkili olmaktadır.

Ayrıca gerdirme işlemlerinde tercih edilen lokal ve genel anestezide fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Yüz germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.